Yükleniyor...

Yeni Ripple (XRP) Raporu, 15 Trilyon Dolarlık Pazarın, Blockchain’den Yararlanabileceğini Belirtiyor

Ripple (XRP) tarafından yayınlanan yeni bir rapor, blockchain teknolojisinin küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ'ler) verimliliğinin nasıl arttırılabileceği üzerinde duruyor.

blockchain 1

Ripple (XRP) tarafından yayınlanan yeni bir rapor, blockchain teknolojisinin küçük ve orta ölçekli işletmelerin (KOBİ’ler) verimliliğinin nasıl arttırılabileceği üzerinde duruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Küçük İşletme Ödemelerinde Büyük Fırsat başlıklı bir raporda Ripple, KOBİ’lerin blok zinciri teknolojisini kullanarak sınır ötesi ödeme sistemlerini nasıl geliştirebileceklerini ele alıyor.

Ripple’ın araştırması, KOBİ’lerin 10-15 trilyon dolarlık bir pazar olmasına rağmen, işletmeler arası sınır ötesi (B2B) ödemeler yapmaları için gelişen pazarlarda altyapı eksikliğinin altını çiziyor.

“Son zamanlardaki büyümeye rağmen, KOBİ sınır ötesi ödeme pazarı, geleneksel finansal hizmetlerin eksikliği nedeniyle yetersiz bir durumda. Uluslararası ödemeler için ücretler son derece yüksek ve bazı bölgelerde sınır ötesi hizmetler bile hazır değil.”

Ripple’ın raporu, aracıların mevcut küresel ödeme uygulamalarına dahil olmasının süreci karmaşık hale getirdiğini ekliyor.

“Yine de, KOBİ’ler büyümek için hem yeni müşterilere erişmek hem de tedarikçilerden ve dış kaynaklı çalışanlardan yararlanmak için sınır ötesi ödemelere giderek daha fazla bağımlı hale geliyor. Bu da KOBİ’lerin işlerini sürdürme, büyümü ve ölçeklenme yeteneklerini gerçekten etkiliyor.”

KOBİ’lerin %71’i de sınır ötesi ödemelerin sorunlu olduğunu bildiriyor.

Ripple, blockchain teknolojisinin KOBİ’lerin sınır ötesi ödemelerini iyileştirebileceğine inanıyor.

“Blockchain destekli ödemeler, bankacılık sistemindeki aracıları ortadan kaldırarak, hızı arttırır ve KOBİ’ler için maliyeti düşürür.6


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x