Yükleniyor...

Yield Farming Çılgınlığı ETH ve USDT Çekimlerini Artırıyor

Yerel web sitesi WuBlockchain, kripto piyasasında devam eden “Yield Farming” heyecanının, Çinli yatırımcıların ülkedeki borsalardan para çekerek onları yüksek getiri vaat eden belirsiz protokollere kilitlemesine yol açtığını söyledi

yield farming cilginligi eth ve usdt cekimlerini artiriyor

Yerel web sitesi WuBlockchain, kripto piyasasında devam eden “Yield Farming” heyecanının, Çinli yatırımcıların ülkedeki borsalardan para çekerek onları yüksek getiri vaat eden belirsiz protokollere kilitlemesine yol açtığını söyledi.

Ethereum Çekme İşlemleri Artıyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Çin’deki yerel blok zinciri ve kripto para birimi sektörüne odaklanan bir muhabir Colin Wu, 6 Eylül’de, Çin’deki birçok borsada kripto para çekme konusunda zorluklar yaşandığını dile getirdi. Wu, bunun Çin kripto topluluğunun toplu olarak likiditeyi çekmesinden ve milyonlarca dolar değerinde Tether ve diğer altcoin’leri Yearn Finance ve SushiSwap gibi farming projeleri elde etmek için transfer etmesinden kaynaklandığını iddia etti.

Wu, bir zincir içi analitik firması olan CryptoQuant’tan alınan verileri kullanarak iddiayı destekledi. Bu hafta sonu yaşanan son fiyat düşüşünün yatırımcıların dipten satın almasına ve ardından Uniswap gibi merkezi olmayan borsalara diğer token’larla takas etmesine neden olduğunu söyledi.

Veriler, borsa “rezervlerinin” veya belirli bir zamanda ticaret için herhangi bir borsada bulunan kripto para birimlerinin sayısının önemli bir düşüşte olduğunu gösterdi. Bu durumdan en çok etkilenen iki popüler kripto borsası Bitfinex ve Kucoin oldu.

Geniş Çapta Yaygın Bir Hareket

Wu, konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamanın devamında, bu para çekme hareketinin geniş çapta yaşandığını dile getirdi. Wu, şunları söyledi:

“Para çekme hareketi geniş çapta yaygın, ancak gerçek etki belirsiz. Ayrıca borsalar da kullanıcıların ikincil piyasada kumar oynamasını sağlamak için DeFi paralarının çılgınca listelenmesini savunmakta ve yield farming için onlara destek olmaktadır.”

2017’nin meşhur ICO balonunu anımsatan projelerin lansmanından sonra yüz milyonları kilitleyen projelerle birlikte, DeFi listeleri ve yield farming için olan telaş, geçtiğimiz ay büyük ölçüde arttı.

Ethereum, topluluk arasında hala bir numaralı tercih. CryptoSlate’in veri sayfasına göre, ilk 15 DeFi token’ı ve projesi Ethereum ağında çalışıyor ve milyarlarca doları kilitliyor. Sonuç olarak, faaliyet, transfer başına 60 doların üzerine çıkan ücretlerle ağda büyük bir tıkanıklığa ve zorlanmaya neden olmaktadır. Ve bu henüz başlangıç olabilir. Özellikle de pazarın Çin’deki yeni kullanıcılardan milyarlarca dolar çektiğini varsayarsak.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x