Yükleniyor...

YouTube Sansürde Aşırıya mı Kaçıyor?

YouTube'un daha önce kripto kanallarını engellediğini ve sansürlediğini biliyoruz.

youtube sansür

YouTube’un daha önce kripto kanallarını engellediğini ve sansürlediğini biliyoruz. Bazıları bir algoritma güncellemesinin kurbanı oldu ve eski haline getirildi, diğerleri kalıcı olarak sahte hesaplar ya da dolandırıcı olarak tasfiye edildi. Ama şimdi dünyanın en büyük video platformu çizmeyi aştı gibi görünüyor.

Uyarılar, ihtarlar, geçici yasaklar ve belirli içeriğin yayından kaldırılması, YouTube’daki kripto para birimi kanalları için normal bir durum haline geldi. Bugün ise Jason Appleton yani Crypto Crow kanalının sonlandırıldığını söylemek için Twitter’dan açıklama yaptı. Appleton şunları söyledi:

“Kanalımın başına neden böyle bir şey geldiğine dair bir fikrim yok. Gerçekten bir şey söylemiyorlar. Şu anda mahvoldum, hayrete düştüm. Her şeyi doğru yaptığımı düşünüyordum.”

İçerik üreticisinin attığı bu tweet, kripto para topluluğunda telaşla karşılandı. Yorumlardan birisinde Wendy O., şu ifadeleri kullandı: “Crow meselesini duyduğuma üzüldüm. Buradan sevgilerimi gönderiyor ve sorunun çözüleceğini umuyorum.”

Ve diğer YouTuber Keith Wareing ise şunları söyledi:

“Bu korkunç Jason. Bunu duyduğuma üzüldüm. Bu durum diğer sonlandırılmış hesaplarla beraber bir elin parmaklarını geçti.”

Geri kalan yorumların tamamı sansür nedeniyle sansürlendi. Anlaşılabilir bir öfke ve tepki vardı. Birçok kişi, kripto paralar için video içerik üretenlerin sürgün edilmelerinden ve  YouTube yerine LBRY gibi platformları seçmelerinin zamanının geldiğine dikkat çekti.

Scam Hesaplara Karşı Mücadele

Öfke anlaşılabilir, özellikle de Crypto Crow hiçbir zaman bir uyarı dahi almamıştı. Üstelik, yıllar boyunca yüklenen çalışmalar yalnızca platformda mevcutsa, muhtemelen bir gecede bir ton malzemesini ve takipçisini de kaybetti.

Ancak, sahte hesapları kapatma söz konusu olduğunda YouTube sürekli bir çalışma yürütüyor. Sadece birkaç hafta önce, Ripple CEO’su Brad Garlinghouse da YouTube‘a karşı öfkesini dile getirmek için Twitter’da açıklama yaptı ama bu sefer farklı bir nedenden dolayı. Kendisini taklit eden bir sahte hesap hakkında çağrıda bulunan Garlinghouse, “yeter artık” ifadelerini kullanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x