Yükleniyor...

Yükseliş Potansiyelli Yedi Metaverse Projesi (Sponsorlu)

İçinde bulunduğumuz kripto ayı piyasası, 2022 yılında piyasaları sert bir şekilde etkiledi ve bu ortamda nereye yatırım yapılacağını bilmek zor olabilir.

Reddite Gore Uzun Vadeli Yukselis Potansiyeline Sahip Yedi Metaverse Projesi Sponsorlu

İçinde bulunduğumuz kripto ayı piyasası, 2022 yılında piyasaları sert bir şekilde etkiledi ve bu ortamda nereye yatırım yapılacağını bilmek zor olabilir.

Fiyatlar genel olarak düşük seviyelerde seyrederken, şimdi yatırım portföylerini yeniden büyütmeye başlamak için mükemmel bir zaman olabilir. Yeni projelerden, ayı piyasasının zirvesine çıkmış en potansiyelli metaverse projelerine kadar, yatırımlık metaverse projeleri arayan herkes için 2023’te bulunacak birçok fırsat var.

Yedi Metaverse Projesi

Bu makale, 2023’te uzun vadeli kazanç potansiyeline sahip aşağıdaki en potansiyelli yedi metaverse projesini incelemektedir:

  • Metacade (MCADE)
  • Decentraland (MANA)
  • Axie Infinity (AXS)
  • The Sandbox (SAND)
  • Ertha (ERTHA)
  • Wizardia (WZRD)
  • Solace (SLC)

1. Metacade (MCADE) – Her yönüyle 2023’ün potansiyelli metaverse projeleri

Metacade, blokzincir tarafından desteklenen “kazanmak için oyna” (P2E:Play-to-earn) oyun dünyasında devrim yaratacak yenilikçi bir metaverse projesidir. Oyuncuların eğlenceli P2E oyunlarını keşfederken diğer kripto oyun meraklılarıyla vakit geçirebilecekleri ve bağlantı kurabilecekleri bir topluluk platformudur. Kullanıcılar, alfa ve oyun ipuçlarını paylaşarak, oyun incelemeleri yazarak ve platformdaki yeni başlıklar için geri bildirim üreterek merkezle etkileşime giren oyunculara sunulan güzel ödüllerle oyun oynamanın dışında kazanç elde etmek için çeşitli fırsatlara sahiptir.

Platform, en tutkulu GameFi hayranlarının tam katılımını sağlamayı ve metaverse oyun hareketinin ön saflarına ulaşmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Bunu başarmak için Metacade’in pasif gelir elde etmek adına başka yöntemleri de var. Örneğin, Compete2Earn (Kazanmak için Yarış) işlevi, oyuncuların çevrimiçi turnuvalara ve düzenli ödül çekilişlerine katılmak için MCADE tokenları yatırmalarına olanak tanır. Öte yandan, 2024 yılının birinci çeyreğinden itibaren platformun iş panosu, Work2Earn (Kazanmak için Çalış) programının bir parçası olarak en heyecan verici Web3 ve GameFi kariyer fırsatlarına ev sahipliği yapacak.

Yeni yeteneklerin geliştirilmesine yardımcı olmak amacıyla, 2023 yılının üçüncü çeyreğinde platform, Metacade’e özel yeni oyunların geliştirilmesini desteklemek için kullanılabilecek bir kripto finansman kaynağı olan ilk Metagrant’ı kullanıma sunacak. Geliştiriciler, topluluk genelinde oylamaya açılan öneriler sunar ve en çok oyu alan proje, merkezi Metacade hazinesinden bir ödenek alır. Bu sayede sadece Metacade kullanıcılarının oynamak istediği oyunlar yapılırken, platformun yeni geliştirici yetenekleri teşvik etmesi ve geliştirmesi sağlanır.

Bu özelliklerin finansmanı birden fazla iç ve dış kaynaktan sağlanmaktadır. Platform dâhili olarak, kullanıcıların turnuvalara ve ödül çekilişlerine katılmak için yatırdıkları MCADE tokenlerini kullanacak. Aynı zamanda, reklâm alan satışı, diğer şirketlerden oyunlarına ev sahipliği yapmaları karşılığında fon sağlanması ve kariyer merkezinde iş ilanları yayınlamaları için şirketlerden ücret alınması yoluyla harici gelir akışları oluşturulmaktadır.

Metacade’in asıl hedefi tamamen kendi kendine yeten ademi merkezi otonom bir organizasyona (DAO) dönüşmektir. Geçiş 2023 yılının ikinci çeyreğinde başlayacak ve 2024 yılının dördüncü çeyreğinde tamamlanacaktır. Topluluk üyeleri tüm kritik rolleri üstlenirken, yönetişim ve gelecek planları demokratik olarak yönetilen topluluğa ait olacaktır. Yönetişim kalitesini ve güvenliği güvence altına almak amacıyla, birden fazla hazine yetkilisinin onayı olmadan hiçbir işlem gerçekleştirilemeyecek.

Uzmanlar, ön satış sırasında elde edilen erken yatırım dalgasının Metacade DEX’lerde işlem görmeye başladıktan sonra da devam edeceğini öngörürken, Metacade uzun vadeli potansiyele sahip yatırım yapılabilecek en potansiyelli metaverse projeleri arasında gösteriliyor.

>>> Metacade presale’ine buradan katılabilirsiniz <<<

2. Decentraland (MANA) – 2023’ün potansiyelli sanal metaverse emlak platformu

Decentraland, 2020’de kurulduğundan bu yana güçlenerek ilerleyen köklü bir metaverse projesidir. Platform, MANA coin sahiplerinin sanal bir dünya içinde merkezi olmayan arsalar satın alabildiği bağımsız bir metaverse.

Bu araziler satın alındıktan sonra, kullanıcıların ne yapacaklarını belirleyebilecekleri LAND tokenleri haline gelir. Arsalar üzerinde oyun veya hizmet inşa edebilir, bir MÜLK oluşturmak için daha fazla LAND tokenleri satın alabilir, etkili bir şekilde sanal bir mülk portföyü oluşturabilir ve evrende dijital gayrimenkul satın alabilir, satabilir veya takas edebilirler. Her bir arsanın fiyatı, tıpkı gerçek dünyadaki gayrimenkullerde olduğu gibi konum ve komşular gibi değişkenlere göre belirlenir. Örneğin, JP Morgan’a ait bir arsanın yakınında bir arsa satın almak, kırsal bir alanda sanal bir arsa satın almaktan çok daha maliyetlidir.

Platformun cazibesi, kullanıcıların sanal arazilerini nasıl özelleştireceklerini seçme özgürlüğünde yatıyor. Eğer bir oyun deneyimi inşa etmek ve diğer kullanıcılardan oyun oynamaları için ücret almak istiyorlarsa, bu imkân dâhilindedir. Aynı şekilde, arsalarını sanal iş toplantıları düzenlemek için de kullanabilirler.

Decentraland, kullanıcıların pahalı arazi parsellerinin değerini sorgulamaya başlamasıyla birlikte gündeme geldi. 2023 planları arasında platformun kullanılabilirliğini ve performansını önemli ölçüde artıracak SDK 7’nin piyasaya sürülmesi yer alırken, çok oyunculu deneyimi iyileştirmek için 2023’ün 2. çeyreğine kadar yeni bir DCL editörünün piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oculus VR desteğinin de 2023 için öngörülmesiyle Decentraland en potansiyelli metaverse projelerinden biri olmaya devam edebilir.

Bu durum, 2023 yılında MANA tokenlarının fiyatına da yansıyacak ve şu anki düşük fiyatına oranla güçlü bir toparlanma yaşayacaktır.

3. Axie Infinity (AXS) – Metaverse tabanlı PVP oyunu

Birkaç yıl önceki Pokemon Go çılgınlığına aşina olan kişilerin Axie Infinity’nin tanıtımına ihtiyacı olmayacaktır. Sky Studios tarafından piyasaya sürülen bu blok zinciri tabanlı video oyunu, metaverse’de mevcut olan P2E teknolojisini Pokemon Go’nun zengin oyun deneyimiyle birleştiriyor.

Kullanıcılar Axie’ler olarak bilinen karakterleri satın almak, satmak ve takas etmek için yerel para birimi AXS token’ını kullanıyor. Bu Axie’ler eğitilebilir, donatılabilir ve yeteneklerini geliştirmek ve diğer kullanıcılara karşı savaşlarda mücadele etmek için geliştirilebilir. Kazananlar, Axie’lerinin savaş kabiliyetini geliştirmek veya yeni karakterler satın almak için takas edilebilecek ödüller alırlar.

AXS, kripto piyasalarını etkileyen mevcut ayı piyasası koşullarına karşı bağışıklık kazanmamış olsa da, coin’in değeri rakip token’lara kıyasla nispeten iyi durumda. Bu durum, Axie Infinity’nin son birkaç yılda oluşturduğu sadık kullanıcı tabanıyla birlikte, platformun piyasadaki önde gelen metaverse blockchain projelerinden biri olarak ün kazanmasını sağlamıştır. Bu durum, AXS’in kripto hayranları için ideal bir uzun vadeli yatırım seçeneği olmasına yardımcı olmuştur.

4. The Sandbox (SAND) – 2023’ün potansiyelli basit oyun üretim platformu

Decentraland’a benzer bir hizmet sunan Sandbox, Roblox ve Minecraft gibi diğer sandbox oyunlarına aşina olan kripto kullanıcılarına tanıdık gelecektir. Kullanıcılar, platformun üç entegre yapım aracını kullanarak kullanabilecekleri arazi parselleri satın almak için SAND token’ını kullanabilmektedirler.

3D nesneler ve animasyonlar oluşturulup Sandbox’ın sanal pazarına yüklenerek burada satışa sunulabilir ya da kullanıcılar 3D oyunlar oluşturmak için basit, sezgisel ve kodsuz tak-çalıştır oyun yaratıcısını kullanabilir. Warner Music’in müzik temalı sanal eğlence parkı, ikinci modelin önde gelen bir örneğidir.

SAND, 2022 kripto çöküşü sırasında önemli fiyat düşüşleri yaşamış olsa da, uzun vadeli potansiyel arayan yatırımcılar için pek çok güvence mevcut. Sandbox, halka açık tüm metaverse arazilerin %62’sine sahip en büyük metaverse gayrimenkul platformu konumunda.

Metaverse gayrimenkul sektörünün 2022 ve 2028 yılları arasında yıllık %31 oranında artması ve 800 milyar dolardan fazla gelir elde etmesi beklenirken, son fiyat dalgalanmaları metaverse gayrimenkul veya Sandbox’a olan güven kaybından ziyade bir düzeltmeyi temsil etmektedir.

Kingsley Coman, Snoop Dogg, Adidas ve Gucci gibi büyük isimlerin ilgisini çeken ve 165.000’den fazla bağımsız parsel arasından seçim yapılabilen Sandbox’ın sunduğu gelecek, onu mükemmel bir uzun vadeli yatırım seçeneği ve 2023 için potansiyel taşıyan metaverse projelerinden biri haline getiriyor.

5. Ertha (ERTHA) – Hikâyeli metaverse dünya oluşturucu

İlk bakışta Ertha, Decentraland ve Sandbox ile benzer çizgide başka bir sanal dünya kurucusu gibi görünüyor, ancak bu yanıltıcı olabilir. Bu blok zinciri tabanlı sanal dünya, kullanıcıların sanal arazi parselleri inşa edip oluşturabilecekleri bir metaverse olmasına rağmen, Ertha kullanıcıları çekmek için tekliflerine arsa tabanlı bir hikaye örgüsü ekledi.

Bir iklim kıyametinin ardından, insanlık yok olmanın eşiğindedir ve kullanıcılar dünyayı baştan inşa etmelidir. Bu olay örgüsü meraklı kripto metaverse oyuncularının dikkatini çekti ve 2023’te ilerletilmesi planlanıyor.

Yerel para birimi ERTHA tokeni, platformdaki tüm faaliyetlerin temelini oluşturuyor ve kullanıcıların alım-satım, üretim ve ticaret yapmasına olanak sağlıyor. Kullanıcıların ilgisini çekecek bir olay örgüsü ve geliştiricilerin zaman zaman kullanıcıları heyecanlandıracak ters köşeler yapma potansiyeliyle ERTHA, 2023 ve sonrasında parlak bir geleceğe sahip olacak gibi görünüyor.

ERTHA’nın piyasaya sürüldüğü tarih biraz talihsiz olsa da, (kripto borsasının çöküşünden hemen önce), düşük fiyatı ve heyecan verici geleceği Ertha’yı makul ve cazip bir uzun vadeli metaverse yatırım fırsatı haline getiriyor.

6. Wizardia (WZRD) – Metaverse fantezi RPG oyunu

Wizardia, oyuncuların oyun deneyimlerine derinlik kazandırmak üzere bir olay örgüsü kullanan bir rol yapma (RPG) blok zinciri oyunudur. Oyunun amacı, kullanıcıların bir karakter yaratması, seviyesini yükseltmesi ve en iyi ekipmanlarla donatarak kusursuz bir büyücü haline getirmesidir.

Oyun görsel olarak ilgi çekici ve oyuncuların kazanmaları ve NFT liderlik tablosuna tırmanmaları için beceri ve stratejilerini test eden çeşitli “oyunculara karşı oyuncular” ve “oyunculara karşı eğlence savaşları” ile bezeli.

Wizardia, oyunculara karakter ve olay örgüsü gelişimi yoluyla oyuncuların ilgisini çekmeyi amaçlayan hedefe dayalı bir sanal dünya sunar. Buna ek olarak, kullanıcılar avatarlarını satın almak, satmak ve takas etmek, karakterlerini ve ekipmanlarını yükseltmek ve çevrimiçi turnuvalar aracılığıyla P2E (Kazanmak için Oyna) fırsatı yakalamak için WZRD tokenını kullanıyor.

Platformun geliştirme ekibi, oyun deneyimini zenginleştiren yeni özellikler üretmek ve platforma yeni büyücüler eklemek için aralıksız çalışırken, Wizardia’nın en potansiyelli metaverse tabanlı fantezi RPG olarak ünü 2023 ve ötesine taşınacak gibi görünüyor. Nitekim, gelecekteki planlar arasında diğer GameFi projelerinden oyunculara karşı ortak turnuvalar ve ödüllü oyunlar yer alıyor.

7. Solice (SLC) – Metaverse sanal gerçeklik oyun platformu

Solice, kullanıcıların metaverse üzerindeki VR teknolojisine sahip P2E oyunlarından bazılarını deneyimlemelerine olanak tanıyan Solana-blockchain tabanlı bir sanal gerçeklik oyun platformudur. Platformun öncüleri Decentraland ve The Sandbox gibi diğer sanal dünya kurucularına benzemekle birlikte, VR başlığına odaklanması onu daha iyi bilinen hemcinslerinden ayırmaktadır.

Kullanıcıların diğer Solice kullanıcılarıyla oynamadan ve sosyalleşmeden önce yapı inşa etmelerine ve yaratmalarına olanak tanıyan arsalar, yerel SLC tokeni kullanılarak satın alınmaktadır. Platformun iç pazarı, kullanıcıların oyun yoluyla kazandıkları gelirle sanal ürünler alıp sattıkları bir mecra işlevi görüyor.

VR özelliği Solice’i rakiplerinden ayırarak kullanıcıların 3D dünyanın içinde çok daha sürükleyici bir deneyim yaşamalarını sağlıyor. Sosyal etkileşimler, tıpkı gerçek dünyada olduğu gibi birbirleriyle iletişim kuran 3D avatarlarla daha kişisel hissediliyor.

Bu, blockchain oyunlarında önde gelen VR gelişiminin ön saflarında yer alacak gibi görünen heyecan verici bir metaverse gelişmesi olsa da, sanal dünyadan en iyi şekilde yararlanmak için bir VR başlığına ihtiyaç vardır.

VR’a olan yatkınlık önümüzdeki yıllarda daha da artacağından, Solice önümüzdeki yıllarda en potansiyelli metaverse projelerinden biri ve uzun vadeli güçlü bir yatırım seçeneği olacak gibi görünüyor.

Metacade, 2023’ün uzun vadeli potansiyele sahip bir metaverse projesidir

Metaverse projelerinin geleceği, yatırımcılar için mükemmel uzun vadeli potansiyel sunan birkaç heyecan verici köklü ve yeni proje ile 2023’e doğru ilerlerken büyük bir gelişme gösteriyor.

Potansiyel taşıyan metaverse projelerinden birisi de Metacade’dir. GameFi endüstrisinin hacmi 2025 yılına kadar iki katına çıkacak ve Metacade, 2023’teki sağlam yol haritasıyla bunun meyvelerini toplamaya hazır görünüyor. Beta ön satışın üç hafta içinde tükenmesi ve bu süreçte 1,3 milyon dolardan fazla gelir elde edilmesiyle birlikte, binlerce yatırımcı Metacade kervanına çoktan katıldı.

MCADE tokenları birinci aşamada 0,01 dolardan satışa sunulurken, son ön satış aşamasının sonunda 0,02 dolara ulaştığında büyük kazançlar elde edilebilecek.

Potansiyelli Metaverse kriptolarını buraya tıklayarak eToro üzerinden satın alabilirsiniz.

Metacade presale’ine buradan katılabilirsiniz.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner