Yükleniyor...

Zambiya’dan Kripto Düzenleme Testleriyle İlgili Yeni Duyuru!

Zambiya Teknoloji Bakanı Felix Mutati, kripto düzenleme testlerinin haziran ayına kadar tamamlanacağını belirtti.

zambiya

Zambiya Teknoloji Bakanı Felix Mutati, kripto düzenleme testlerinin haziran ayına kadar tamamlanacağını belirtti.

Zambiya, gerçek dünyadaki kripto kullanımını simüle eden ve kripto yasalarını düzenlemeye yarayan testlerin, haziran ayına kadar bitirileceğini bildirdi. 12 Nisan’da röportaj veren Felix Mutati, kripto düzenleme testlerinin gerçekleştirilme amacını, “gerçek dünyada hangi etkilerinin olacağını görmek” şeklinde ifade etti. Diğer bir hedef olarak “kripto düzenleme oluşumlarını” belirten Mutati, 2023’ün haziran ayını işaret ederek, bu faaliyetlerin tamamlanacağını aktardı.

df7093e9 a559 4727 9341 447477034cbc

Zambiya Yetkililerinden Açıklamalar Geldi

Kripto düzenleme testlerinin, sanal dünyadan ziyade gerçek dünyaya nasıl bir etkileri olacağını hedefleyen Mutati, konuyla ilgili görüşlerini dile getirdi;

Kripto para birimlerinin piyasaya sürülmesinden önce dijital kimliklerin ve diğer dijital altyapıların uygulanması gerek. Zambiya’nın yeniden borç yapılandırma süreci “uzun süre ertelenmiş” olsa da, borcunun büyük kısmı Çin’den gelen alacaklılara borçluydu, Mutati Zambiya’ya yatırımı caydırmayacak.”

Kripto düzenlemelerini ön planda tutarak konuşma gerçekleştiren Teknoloji Bakanı, kripto düzenlemeleri hakkında farklı adımlar atılacağını da belirtti. Zambiya’nın kripto topluluğu, Mutati’nin dikkat çeken söylemleri sonucunda bu konuya daha fazla ilgi göstermeye başladı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x