Yükleniyor...

550 Binden Fazla Otelde Ripple (XRP) ile Rezervasyon Yapma Dönemi Başladı

Airbnb'nin Blockchain tabanlı alternatif bir versiyonu olan Travala.

Ripple XRP Kripto Para

Airbnb’nin Blockchain tabanlı alternatif bir versiyonu olan Travala.com Ripple’la oldukça önemli bir işbirliği yaptı. İşbirliği kapsamında 210 ülkede 550 binden fazla otelde rezervasyon yaparken Ripple (XRP) ile ödeme yapılabilecek.

Özellikle yurtdışında tatil için Booking veya Airbnb yaygın olarak kullanılıyor. Bu sitelerde çevrim ücreti ile karşılaşılabiliyor. Travala.com’da ise çevrim ücreti söz konusu değil. Platform geçtiğimiz günlerde Ripple ile yapılan ortaklığa ilişkin “Artık 210 ülkede 550 binden fazla otelde Ripple (XRP) ile rezervasyon yapabilirsiniz.” şeklinde açıklama yapıldı.

Ripple ile kurulan işbirliğinin ardından Travala.com ekibinin DASH’ı da platformuna ekleme planının bulunduğu ortaya çıktı. Ripple ve Dash ile birlikte platformda kabul edilen kripto para sayısı 10’a çıkmış olacak.

Şu anda Travala.com’da Bitcoin, Ethereum, EOS, Stellar, Litecoin, Binance Coin, Lumens, True USD ve son olarak eklenen Ripple kullanılabiliyor. Bunlarla birlikte platformun kendi coin’i olan AVA’da platformda geçiyor. Platformun kendi coin’i olan AVA şu anda 0,15 dolar seviyesinde işlem görüyor. İlk kullanılmaya başladığı günlerde 0,35 dolar gibi bir fiyata sahip olan coin’in o günlerden bu yana fiyatında yüzde 60 oranında düşüş yaşandı.

Piyasa hacmi ile şu anda dünyanın en değerli ikinci kripto para birimi olan Ripple “kripto kışına” rağmen kurduğu önemli işbirlikleri ile oldukça etkin bir performans gösteriyor. Aralık ayının başında online ödeme sistemi olan Skrill platformuna XRP’yi başarıyla eklendiklerini duyurmuştu. Kiralama hizmeti sunan Omni de müşterilerine daha fazla likidite sunmak için XRP kullanma konusunda Ripple ile aktif bir şekilde görüşmeye gittiğini duyurmuştu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x