AB Komisyonu Veri Yasası ile Kripto Sektörünün Endişelerini Gideriyor • Coinkolik
Yükleniyor...

AB Komisyonu Veri Yasası ile Kripto Sektörünün Endişelerini Gideriyor

Avrupa Komisyonu, yeni AB veri kurallarının akıllı sözleşmelere yönelik endişeleri giderdiğini belirterek, kripto endüstrisinin "Veri Yasası" korkularını gidermek için adım attı.

avrupa birligi kripto

Avrupa Komisyonu, yeni AB veri kurallarının akıllı sözleşmelere yönelik endişeleri giderdiğini belirterek, kripto endüstrisinin “Veri Yasası” korkularını gidermek için adım attı.

Kripto endüstrisi, Veri Yasası’nın akıllı sözleşmeleri manipülasyon riskine karşı koyamayacak şekilde düzenleyebileceğinden endişe etmektedir.

AB Komisyonu, Veri Yasası ile Akıllı Sözleşmelere Yönelik Endişeleri Gideriyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AB tasarısı olan Veri Yasası, akıllı sözleşmelerin manipülasyona dayanmasını, güvenli bir şekilde sıfırlanmasını ve erişim kontrolünü sağlamasını gerektiren uygulanamaz gereksinimler getireceği korkusunu yatıştırmak için açıklama yapmıştır. Komisyon sözcüsü, mevcut akıllı sözleşmelerin Veri Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle yasa dışı hale gelmeyeceğini belirtti.

avrupa birligi kripto

Ancak sektör öncüleri, Veri Yasası’nın planlanandan daha geniş kapsamlı olabileceği endişesini taşımaya devam ediyor. Bazı kripto şirketleri ABD’de menkul kıymetler düzenleyicileri tarafından takip edildiği belirtilerek, AB’nin önerdiği kısıtlamaların sektör için son derece zorlayıcı olabileceğini ve bazı durumlarda yerine getirilemez olabileceğini ifade etmektedir.

Son zamanlarda, yasada yapılacak bazı değişikliklerle bu belirsizlikleri gidermeye yönelik bir açık mektup gönderildi. Mektupta, yasanın Ethereum, Avalanche, Cardano, NEAR ve Polkadot gibi Blockchain’leri üzerine yazılan akıllı sözleşmeleri tehlikeye atabileceği ve Avrupa ekonomisine zarar verebileceği belirtilmektedir.

AB yasama organının her iki kolu da, tartışmalı akıllı sözleşme hükümlerini içeren metnin kendi versiyonlarını onaylamış durumda. Yasama süreci devam etmektedir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x