Moody's Analistleri ABD'nin Kripto Tutumunu Değerlendirdi • Coinkolik
Yükleniyor...

Moody’s Analistleri ABD’nin Kripto Tutumunu Değerlendirdi

Moody's analistleri ABD'nin kripto tutumunun ülkeyi daha az cazip hale getireceğini belirtti.

Moodys Mango Markets Davasina Destek Verdi

Moody’s analistleri ABD’nin kripto tutumunun ülkeyi daha az cazip hale getireceğini belirtti.

Moody’s analistleri ABD’nin kripto sektörüne dair tutumunu değerlendirdi. Bununla birlikte analistler, bu tutumun ülkeyi daha az cazip kılacağını belirtti.

Moody’s Analistleri: ABD’nin Kripto Tutumu Ülkeyi Daha Az Cazip Hale Getirebilir

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Moody’s analistleri, ABD’nin kripto para birimi düzenlemelerinin ilerlememesinin ülkeyi daha az cazip hale getirebileceğini söyledi. Moody’s Investors Service tarafından yayınlanan bir rapora göre, ABD’nin kripto paralarla ilgili düzenlemeler konusunda bir uzlaşmaya varılamazsa, hem şirketler hem de yatırımcılar için ABD’nin cazibesinin azalabileceği kanısında.

moodys turkiyenin kredi notunu dusurdu

Demokratlar ve Cumhuriyetçiler, stablecoin’lerin düzenlenmesine yönelik iki ayrı şekilde çalışıyorlar. Bunun yanı sıra, dijital token’ların menkul kıymet olarak kabul edilmesini sağlayacak bir yol oluşturma çabaları da ABD’de devam eden bir konu. Moody’s Investors Service raporuna göre, Demokratlar ve Cumhuriyetçiler arasında kripto para birimlerinin nasıl düzenleneceği konusunda bir anlaşmaya varılamazsa, diğer ülkeler kendi kurallarıyla ilerlerken ABD’nin şirketler ve yatırımcılar için daha az cazip hale gelebileceği öne çıkıyor.

Rapor, House Finansal Hizmetler Komitesi’nin stablecoin’leri düzenlemek için iki ayrı yasa tasarısını ve kripto para birimlerini daha geniş kapsamlı bir şekilde düzenlemeyi hedefleyen başka bir yasa tasarısını tartıştığı dönemde yayımlandı. Geçtiğimiz hafta yapılan bir duruşma, iki taraf arasında bu daha geniş resimle ilgili farklı görüşlerin olduğunu göstermiştir, ancak stablecoin’ler konusunda bir uzlaşma umudu bulunmaktadır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x