ABD Adalet Bakanlığı, MtGox ile İlgili Bir Sonuca Ulaştı • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı, MtGox ile İlgili Bir Sonuca Ulaştı

ABD Adalet Bakanlığı, MtGox davası ile ilgili iki Rus hacker'ı suçladı.

abd adalet bakanligi 1

ABD Adalet Bakanlığı, MtGox davası ile ilgili iki Rus hacker’ı suçladı.

Adalet Bakanlığı, iki Rus bilgisayar korsanını 647 bin BTC’yi aklama planıyla suçladı. Adalet Bakanlığı iki Rus hacker’ı 647 bin Bitcoin’i aklamakla ilgili bir planla suçladı.

ABD Adalet Bakanlığı Mt.Gox ile İlgili İki Rus Hacker’ı Suçladı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Adalet Bakanlığı, iki Rus vatandaşını feshedilmiş Bitcoin borsası MtGox‘tan hacklenen “yaklaşık 647.000 bitcoin’i aklamak için komplo kurmakla” suçladı.

ABD Adalet Bakanlığı, iki Rus vatandaşını feshedilmiş Japon Bitcoin borsası MtGox‘u hackleyerek elde ettikleri “yaklaşık 647.000 Bitcoin’i aklamak için komplo kurmakla” suçladı.

mtgox

DOJ yaptığı açıklamada, Alexey Bilyuchenko ve Aleksandr Verner’in Başsavcı Yardımcısı Kenneth Polite yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: 

“2011’den başlayarak Bilyuchenko ve Verner, MtGox’tan büyük miktarda kripto para birimi çaldı ve borsanın nihai iflasına katkıda bulundu. MtGox’tan elde edilen haksız kazançlarla silahlanmış olan Bilyuchenko’nun, dünya çapında siber suçlular için para aklayan kötü şöhretli BTC-e sanal para birimi değişiminin kurulmasına yardım ettiği iddia ediliyor.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x