ABD Adalet Bakanlığı'nın Binance'e dolandırıcılık davası açmayı düşündüğü iddia edildi • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’e dolandırıcılık davası açmayı düşündüğü iddia edildi

ABD Adalet Bakanlığı'nın Binance'e dolandırıcılık davası açmayı düşündüğü iddia edildi.

Binance kripto 1

ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’e dolandırıcılık davası açmayı düşündüğü iddia edildi.

Semafor’un haberine göre ABD Adalet Bakanlığı’nın kripto para borsası Binance’e dava açmayı düşündüğü iddia ediliyor. Bununla birlikte davadaki suçlama ise dolandırıcılık

Semafor ABD Adalet Bakanlığı’nın Binance’i dolandırıcılıktan dava edeceğini iddia etti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Adalet Bakanlığı (DOJ), kripto borsası Binance’e karşı dolandırıcılık suçlamalarını değerlendiriyor. Ancak, bu suçlamaların tüketicilere maliyeti konusunda endişeler var. Eğer savcılar Binance’i suçlarlarsa, benzer bir durumun iflas etmiş olan FTX borsasında yaşandığı gibi, tüketicilerin paralarını kaybetmesine ve kripto pazarlarında panik oluşturmasına neden olabileceği düşünülüyor.

DOJ henüz konuya dair bir yorum veya açıklama getirmedi. Buna karşın Binance ve kurucusu Changpeng Zhao, Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu tarafından getirilen suçlamalarla karşı karşıya. SEC, Zhao ve şirketini ABD’de kayıt dışı bir borsa işletmek ve ABD vatandaşlarının Binance’in offshore borsasına bilerek katılmasına izin vermekle suçluyor.

abd adalet

Bu tür suçlamaların ciddiyeti, SEC’in davasının bir suç iddianamesine benzediği ve federal savcıların bu suçlamaların ardından harekete geçme olasılığını artırdığı belirtiliyor. Normalde, yüksek profilli davalarda, federal savcıların aynı anda hem hukuki hem de cezai suçlamalarda bulunması alışılmadık bir durum.

Bu olaylar, ABD’deki kripto para düzenlemesinin karmaşık ve hızla gelişen doğasını vurguluyor. Firmalar ve tüketiciler, yasal bir gri alanda faaliyet gösterirken geleneksel bankacılık sisteminin korumalarından yararlanamıyorlar. DOJ ve diğer düzenleyici kurumlar, kripto pazarındaki düzenlemeleri ve uygulamaları ele alırken dikkatli ve özenli bir yaklaşım benimsemek zorundadırlar.


Üyelik
Bildir
guest

1 Yorum
Oldest
Newest Most Voted
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
Mustafa
Mustafa
4 ay önce

Mexc dururken neden binanc mexc hergun onlarca coin sürüyor piyasa kacyıldir milletin kanını emdi.Hic olmassa binance kaliteli projeleri listeliyor

0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x