Yükleniyor...

ABD Başkanı Joe Biden, Yapay Zeka Hakkında Konuştu

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, teknoloji şirketlerini güvenli yapay zeka ürünlerine öncelik vermeye çağırdı.

Joe Biden Elon Musk'in Twitteri Almasını Eleştirdi

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, teknoloji şirketlerini güvenli yapay zeka ürünlerine öncelik vermeye çağırdı. 

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Joe Biden, 5 Nisan Çarşamba günü gerçekleştirdiği açıklamada yapay zeka teknolojisine dair yorumlarda bulundu. Yapay zekaların güvenliğinin hala belirsiz olduğunu belirten Biden, teknoloji firmalarının ürünlerini halka sunmadan önce güvenli olduklarından emin olmaları gerektiğini vurguladı. 

Biden, Riskleri ve Faydaları Ele Aldı

Bilim ve teknoloji danışmanlarıyla bir araya gelen Joe Biden, yapay zekanın hastalık ve iklim değişikliği gibi sorunlarla mücadelede faydalı olabileceğini kabul etti. Biden, bununla birlikte toplum, ulusal güvenlik ve ekonomiye yönelik olası risklerin ele alınmasının da önemini vurguladı. 

Yapay zekanın potansiyel tehlikeleri ile ilgili soru yöneltilen Biden: “Henüz belirlenmedi ancak bir olasılık var” ifadelerini kullandı. 

Konuşmasına devam eden Biden, şu sözlere yer verdi: “Sosyal medya bize, güçlü teknolojilerin doğru önlemler alınmadan verebileceği zararı gösterdi.” Biden, bu kapsamda gerekli önlemlerin alınmamasının, özellikle gençlerin ruh sağlığı, benlik algısı ve duygularını olumsuz etkileyebildiğine değindi. 

ABD Başkanı, ABD Kongresi’nin, teknoloji şirketlerinin topladığı kişisel verilere katı sınırlamalar getiren ve çocukları hedef alan reklamları engelleyen gizlilik yasasını geçirmesi gerektiğini ifade etti. 

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner