ABD Milletvekilleri Kripto Şirketlerini Vergi Açığı Nedeniyle Suçladı • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Milletvekilleri Kripto Şirketlerini Vergi Açığı Nedeniyle Suçladı

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nin iki üyesi, Hazine ve İç Gelir Servisi başkanlarına, kripto endüstrisi için vergi düzenlemelerinin uygulanmasını talep eden bir mektup kaleme aldı.

ABDli Senatörlerden Kripto Vergisine Odaklanan Tasari

Amerika Birleşik Devletleri Kongresi’nin iki üyesi, Hazine ve İç Gelir Servisi başkanlarına, kripto endüstrisi için vergi düzenlemelerinin uygulanmasını talep eden bir mektup kaleme aldı. 

ABD Temsilcileri Brad Sherman ve Stephen Lynch, Hazine Bakanı Janet Yellen ve IRS Komiseri Daniel Werfel’e hitaben yazdıkları mektupta, kriptodaki uyumluluk düzenlemeleriyle ilgili endişelerini dile getirdiler. İkili, Eylül 2020’de Hazine Vergi İdaresi Genel Müfettişi’nin (TIGTA) IRS’in raporlama eksikliği nedeniyle kripto yanlısı vergi mükelleflerini belirleyemediğine işaret ettiği bir denetim raporunu vurguladı. Buna ek olarak, Kasım 2021’de Başkan Joe Biden tarafından imzalanan Altyapı Yatırım ve İş Yasası, vergi mükelleflerinin 2023’ten itibaren kripto işlemlerini rapor etmelerini gerektiriyordu. Ancak, kongre üyeleri önerilen düzenlemelerin henüz yayınlanmadığını söyledi. 

Milletvekilleri Önerilen Düzenlemelerin Yayınlanmasını İstedi

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Sherman ve Lynch, vergi açığını kapatmak ve kripto para birimi endüstrisini tam vergi uyumluluğuna kavuşturmak için önerilen düzenlemelerin derhal yayınlanması çağrısında bulundu. 

Mayıs ayında Biden yönetimi, ilk olarak Mart 2023’te Biden’ın FY2024 bütçesinin bir parçası olarak açıklanan kripto para madencilerine yönelik yüzde 30 Dijital Varlık Madenciliği Enerjisi (DAME) vergisi için baskısını yeniledi. Ancak, önerilen kripto madenciliği vergisi, ABD borç tavanının yükseltilmesini ele alan Mayıs ayı mevzuatına girmedi. 

Kripto madenciliği üzerindeki yüzde 30’luk vergiyle ilgili endişeler azalırken, kripto savunucuları bunun geçici bir düzenleme olduğuna inanıyor. CoinMetrics kurucu ortağı Nic Carter, yönetimin gelecekte bazı torba yasalara vergi uygulamasını yeniden deneyeceğine inanıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x