ABD Milletvekillerinden Yeni Yasa Önerisi • Coinkolik
Yükleniyor...

ABD Milletvekillerinden Yeni Yasa Önerisi

ABD Milletvekilleri, başarısızlıklarından sorumlu olmaları için banka yöneticilerini içeren bir yasa önerisi hazırladı.

abd yapay zeka

ABD Milletvekilleri, başarısızlıklarından sorumlu olmaları için banka yöneticilerini içeren bir yasa önerisi hazırladı.

Milletvekillerinin önerdiği mevzuat, Silicon Valley Bank, Signature Bank ve First Republic Bank’ın çöküşüne yanıt olarak hazırlandı. Buna karşın yasa önerisi özel olarak kriptodan bahsetmiyor.

ABD Milletvekilleri, Banka Başarısızlıklarını Hedef Aldı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ABD Milletvekillerinin önerdiği mevzuatın arkasındaki Demokratlar, Amerika Birleşik Devletleri Meclis Mali Hizmetler Komitesi’nde bir dizi yasa tasarısı sunarak büyük bankalardaki başarısızlıkları ele almayı amaçlıyorlar.

ABD Milletvekilleri Kripto Odemelerine Odaklandi

Maxine Waters, 21 Haziran’da yaptığı bir duyuruda, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Silicon Valley Bank, Signature Bank ve First Republic Bank’ın çöküşüne yanıt olarak hazırlanan 11 yasa tasarısını desteklediğini belirtti. Ancak önerilen yasa tasarısı henüz komite üyelerinin onayına sunulmadı.

Önerilen yasa tasarısı, banka yöneticilerinin “bankalarının başarısızlığına ihmalkar bir şekilde katkıda bulunmaları” durumunda sektörde gelecekte çalışmaktan men etme önlemleri ve para cezaları gibi önlemler içeriyor. Ancak, önerilen mevzuat kripto veya Blockchain konularına özel olarak değinmiyor.

Mevcut yasa tasarıları arasında, banka yöneticilerine belirli koşullar altında hisse senedi satışını yasaklama yetkisi verme, bankaların stres testi gerekliliklerini genişletme ve banka yöneticilerinin ikramiye ödemelerini sınırlama gibi önlemler bulunuyor.

Maxine Waters, daha önce kripto düzenlemeleri konusunda devlet kurumları ve milletvekilleri arasında işbirliği çağrısında bulunmuştu. Ancak önerilen mevzuatta kripto düzenlemelerine özel bir vurgu yapılmamıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x