Yükleniyor...

ABD Teşvik Paketi Konusunda Anlaştı, Bitcoin (BTC) Fiyatını Nasıl Etkiler?

CNBC’nin haberine göre, Kongre Pazar günü 900 milyar dolarlık salgın yardım paketi üzerinde anlaşmaya vardı.

abd tesvik paketi konusunda anlasti bitcoin btc fiyatini nasil etkiler

CNBC’nin haberine göre, Kongre Pazar günü 900 milyar dolarlık salgın yardım paketi üzerinde anlaşmaya vardı.

Pazar günü erken saatlerde yapılan açıklamada, tasarının metni açıklanmasa da, anlaşmanın gelişmiş federal işsizlik yardımları için haftada 300 dolar, birçok Amerikalıya 600 dolarlık çek ve ayrıca okullar, aşı dağıtımı ve küçük işletmeler için yardım sağlaması bekleniyor.

Bu Kripto Para Dünyası İçin Neden Önemli?

Teşvik paketi borsalar için bir destek anlamına geldiğinden, kripto para birimlerinin fiyatına da bir artış sağlayabilir. Özellikle de teşvik paketi alıcıları bu parayı kripto para satın almak için kullanırsa.

Kripto para yatırımcıları, tüm yıl boyunca hükümetin ve merkez bankasının koronavirüs kaynaklı ekonomik yavaşlamayla savaşmak için yaptığı harcamaların sonunda enflasyona yol açacağına ve bunun da Bitcoin için faydalı olacağına inanıyor.

Bununla birlikte Bitcoin, geçtiğimiz saatte sert bir düşüş yaşadı ve 1500 dolarlık kazanımını sildi. Bitcoin’in yaşadığı bu düşüş ise, mutasyon geçiren yeni tip koronavirüs haberleri ile ilişkilendiriliyor. İlerleyen günlerde teşvik paketi, Bitcoin’in yeniden yükselmesine neden olabilir.

Tüm teşvikler, kısa vadeli ekonomik yıkımı önlemek için duyarsızca para basan Federal Rezerv’in bağımsızlığını sorguluyor ve kendisini bu harcama çılgınlıklarının yarattığı borç dağına ilişkin eleştirilere açık bırakıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner