Yükleniyor...

ABD’de Resmi Bir Belgede İlk Kez Ripple (XRP)’den Bahsedildi

Piyasada en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP)’nin ismi ilk kez resmi bir ABD hükümet belgesinde geçti.

ripple ismi resmi bir belgede geçti

Piyasada en büyük üçüncü kripto para birimi olan Ripple (XRP)’nin ismi ilk kez resmi bir ABD hükümet belgesinde geçti. Finans sektöründe tüketicilerin korunmasından sorumlu olan bağımsız ABD kurumu Tüketici Finansal Koruma Bürosu (CFPB), havale kuralında sınırlı sayıda para transferi yapan kurumlar için uygunluk maliyetlerini azaltmaya izin verecek güvenli bir liman artırılmasını önermişti.  CFPB ortaya koyduğu raporda, havale işlemi yapan firmalar ve firmaların tabi olduğu yasalarla alakalı değerlendirmede bulundu. Buna göre yasal masrafların azaltılması ön görüldü. Raporda önerilene göre yılda 500 kereden az havale işlemi yapan firmalar, güvenli liman yasası altına alınmalı.

Belgede Ripple (XRP)’den Bahsedildi

CFPB’nin yayınladığı belgede yeni çıkan teknolojilerden ve yasaların da gözden geçirilmesi gerektiğinden bahsedildi. Uluslararası ödemeler konusunda yeni teknolojilerin kullanılmaya başlanmasından ötürü mutlaka yasaların da düzenlenmesi gerektiği anlatıldı. Bu noktada da raporda XRP’nin ismi geçirildi. Finans sektörünün değiştiğinden bahsedilen raporda XRP ve SWIFT’in bu değişikliğin temelinde olduğu dile getirildi.  Raporda şu ifadeler kullanıldı: “… hem sınır ötesi para transferlerini desteklemek amacıyla hem de ödemeli bir mesajlaşma platformu sunan Ripple gibi sanal para şirketleri ile büyüyen ve genişleyen ortaklıklar ortaya çıkıyor. Bunların çözümünü gerçekleştirmek için  aracı olarak özel bir kripto para birimi olan XRP kullanılıyor.”

Ancak, havale şirketleri tarafından sunulan avantajlara rağmen, değişiklikler hızlı olmayacak. CFPB, yakın zamanda karşılık gelen bankacılık sistemini değiştirmek zorunda olmadıklarına inanıyor. Ancak, bu zaten Ripple ve kripto para birimi endüstrisi için önemli bir dönüm noktasıdır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner