Yükleniyor...

ABD’de stablecoin ödemeleri mevzuatı görüşmeleri geçici olarak durdu

ABD'de stablecoin ödemeleri için kapsamlı bir mevzuat hazırlanmak için yapılan görüşmeler geçici olarak durdu.

abd yapay zeka

ABD’de stablecoin ödemeleri için kapsamlı bir mevzuat hazırlanmak için yapılan görüşmeler geçici olarak durdu.

Stablecoin ödemeleri hakkındaki mevzuatın görüşmelerin durması ise Cumhuriyetçi vekillerin tutumu oldu. Cumhuriyetçi vekiller bazı aksiyonlarda Beyaz Saray’ı sorumlu gösterdi.

ABD’deki stablecoin ödemeleri mevzuatı görüşmeleri Cumhuriyetçi vekillerin çıkışı sebebiyle durduruldu

ABD’de stablecoin ödemeleri için kapsamlı bir mevzuat çerçevesi oluşturulması için yapılan görüşmeler, üst düzey Cumhuriyetçilerin Beyaz Saray’ı çıkmazdan sorumlu tutması nedeniyle şimdilik durmuş durumda. House Finansal Hizmetler Başkanı Patrick McHenry, stablecoin mevzuatı hakkında yapılan müzakerelerin Beyaz Saray’ın muhalefeti nedeniyle ilerlemenin en azından geçici olarak durduğunu açıkladı.

McHenry, Komite önünde stablecoin mevzuatı hakkında bir kamuoyu tartışması ve değişiklik süreci toplantısı başlattıktan sonra, Beyaz Saray’ın sürece acil bir yaklaşım sergilemediğini belirtti. Bu durum, müzakerelerin tamamen durmasına neden olmasa da, ilerlemesini etkilemiş gibi görünüyor.

Stablecoin credibility

Müzakere süreci stablecoin mevzuatının, komitede altı Demokrat ve tüm Cumhuriyetçiler tarafından onaylanan Çarşamba günkü kripto piyasası yapı tasarısından daha fazla iki partili destek almasını mümkün kılıyordu. Ancak Beyaz Saray’ın yaklaşımı nedeniyle bu olasılık zayıfladı.

Mevzuatın versiyonunu değerlendiren Demokrat temsilci Maxine Waters, tasarının mevcut haliyle “son derece sorunlu ve Amerika için kötü” olduğunu belirterek eleştirdi. Eyalet düzenleyicilerinin Federal Rezerv olmadan stablecoin ihraçlarını onaylamasına izin veren bir hüküm nedeniyle şirketlerin dijital para birimlerini çıkarabileceği endişelerini dile getirdi. Ayrıca, Federal Rezerv ve Hazine’nin de tasarıyı desteklemediğini ve stablecoin’lere dahil olmalarının desteğine sahip olmadıklarını belirtti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x