AB'den ECB'nin Dijital Euro Kullanımına Kısıtlama • Coinkolik
Yükleniyor...

AB’den ECB’nin Dijital Euro Kullanımına Kısıtlama

Avrupa Birliği (AB), Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) dijital euro kullanımına kısıtlama getirmeyi planlıyor.

AB kripto

Avrupa Birliği (AB), Avrupa Merkez Bankası’nın (ECB) dijital euro kullanımına kısıtlama getirmeyi planlıyor.

Bloomberg tarafından görülen bir teklif taslağına göre, ECB‘nin finansal istikrarı sağlamak için gerekli araçlara karar vermesi gerkiyor.

ECB, Finansal İstikrar için Karar Verecek

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

AB, ECB‘nin dijital euro kullanımı konusunda bir kısıtlama yapması yönünde baskı kuruyor. Bununla birlikte ECB, finansal istikrarı sağlamak için bir karar vermeli. Karar için Bloomberg tarafından ulaşılan bir taslak teklif şu anda ECB’nin gündemini oluşturuyor.

ecb 1

Taslak teklifte, “Finansal sistemin istikrarını, kredinin mevcudiyetini ve para politikasının iletimini sağlamak amacıyla, dijital euro’nun bir değer saklama aracı olarak kullanılması sınırlara tabi olabilir” ifadesi yer alıyor. Avro bölgesindeki hükümetler, dijital para biriminin piyasaya sürülmesi ve istikrarı sağlamak için gereken özellikleri değerlendirmekte aktif bir rol oynamaktadır.

Taslak metin, dijital euro’nun yasal ihale statüsüne sahip olacağını ve kabulünün zorunlu olacağını belirtmektedir. Ancak mikro işletmeler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar gibi dijital ödemeleri kabul etmeyen bazı istisnalar bulunacaktır. Kişisel veya hane halkı faaliyetleri için veya daha önce başka ödeme yöntemleri üzerinde anlaşma sağlanmışsa, dijital para birimini kabul etmek zorunlu olmayacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x