Yükleniyor...
Sponsored

AB’den Kripto Düzenlemeleri için ABD’ye Çağrı

Avrupa Birliği (AB) finansal hizmetler şefi, kriptoyla ilgili daha net yasalar oluşturulması amacıyla ABD'ye çağrı yaptı.

ABden Kripto Duzenlemeleri icin ABDye Cagri

Avrupa Birliği (AB) finansal hizmetler şefi, kriptoyla ilgili daha net yasalar oluşturulması amacıyla ABD’ye çağrı yaptı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dijital varlıklara karşı sert bir tutum sergileyen AB, geçtiğimiz günlerde AML düzenlemelerini sıkılaştırmıştı. Yeni düzenlemeye, merkeziyetsiz finans (DeFi), DAO’lar ve NFT’lerin dahil edilmesiyle liste genişletildi. Avrupalı düzenleyiciler, kripto düzenlemelerinin küresel boyutta ortak hazırlanarak endişeleri beraberinde getirmemesini istiyor.

AB, Kripto Düzenlemeleri için ABD’ye Çağrı Yaptı

AB Finansal Hizmetler Şefi Mairead McGuinness, piyasalara uygulanan kripto düzenlemesinin küresel düzene konulması gerektiğini belirtti.

ABD’li politika yapıcıların AB ile aynı çizgide olduğunu hisseden McGuinness, Washington DC ziyareti sırasında yaptığı bir konuşmada, kripto düzenlemelerinin küresel olması gerektiğini söyledi. Aynı zamanda, kripto piyasası etrafında yasalar oluşturmaya hevesli olan diğer ülkeleri de görmeleri gerektiğini vurguladı. Pazarda aynı amaçla bekleyen ülkelerin olduğunu da olduğunu ekledi.

kripto para

Avrupa Birliği, Haziran ayından bu yana anlaşmaya varılan yasa taslağı üzerinde yoğun mesai harcadı. Avrupa Birliği ülkelerinin yasanın son halini kabul etmesiyle birlikte, MiCa resmi olarak tamamlanmıştı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x