Yükleniyor...

ABD’li Kongre Üyesi: “Koronavirüs Bitcoin’i Daha Güçlü Hale Getirecek”

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, Bitcoin’in (BTC) koronavirüs (Kovid-19) salgınından çıkarken daha da güçleneceğini dile getirdi.

koronavirüs bitcoinin yükselmesini sağlayacak btc

ABD Kongre Üyesi Tom Emmer, Bitcoin’in (BTC) koronavirüs (Kovid-19) salgınından çıkarken daha da güçleneceğini dile getirdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bilindiği üzere Aralık 2019’da Çin’de başlayan koronavirüs salgını, kısa sürede tüm dünyaya yayılarak pandemiye dönüşmüştü. Salgın, benzeri görülmemiş bir kriz ortamı oluşturdu. Hatta durum Bitcoin’in oluşmasına ortam hazırlayan 2008 küresel mali krizinden daha farklı ve şiddetli bir halde devam ediyor. Yatırımcıların birçoğu son zamanlarda Fed’in ve diğer merkez bankalarının sisteme sağladığı teşvik önlemleri nedeniyle Bitcoin’e yöneldi. Amaç ise enflasyonla mücadele etmekti.

Güçlenmesini Bekliyor

Bitcoin fiyatıyla beraber altın gibi güvenli liman varlıklarını takip eden ABD Kogre Üyesi Tom Emmer, dünya koronavirüs krizinden çıkarken Bitcoin’in de güçlenmesini beklediğini ifade etti. Emmer, şunları söyledi:

“Bitcoin güçlenecek, sadece izleyin. Bu bir değer, eğer bir şeyin değeri varsa, insanlar risk alacaktır ve böylece yükselecektir”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x