Yükleniyor...

ABD’li Senatör: ABD’nin Bitcoin’e (BTC) İhtiyacı Olacak

Wyoming’den ABD Senatörü seçilen Amerikalı bir politikacı olan Cynthia Lummis, Bitcoin‘in fiat sistemin çökmesi durumunda çok önemli olacağına inanıyor

abdli senator abdnin bitcoine btc ihtiyaci olacak

Wyoming’den ABD Senatörü seçilen Amerikalı bir politikacı olan Cynthia Lummis, Bitcoin‘in fiat sistemin çökmesi durumunda çok önemli olacağına inanıyor. Lummis, “What Bitcoin Did” podcast’inin yakın tarihli bir bölümünde, Peter McCormack’e şunları söyledi:

“İşlerin çökmeye başladığı bir noktaya ulaşırsak, her fiat para birimi için kara kuğu (öngörülemeyen bir olay/durum) olayı vuku bulacak. bu noktada her hükümet bir desteğe ihtiyaç duyacak. Bu destek ise Bitcoin olacak.”

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto para düzenlemesi söz konusu olduğunda, Wyoming eyaleti oldukça ileride. Wyoming’den Lummis’in Senato arasında Bitcoin farkındalığını artırmak istemesi ve bunun nedenini açıklaması şaşırtıcı değil:

“ABD Senatosundaki zamanımı gerçekten Bitcoin’i tanıtmak için kullanmak istiyorum.”

Dahası, politikacı 27 trilyon doların üzerinde olan ABD ulusal borcundan endişe duyuyor:

“Amerika Birleşik Devletleri’nin borcunu kapatabilecek herhangi bir strateji veya plan bilmiyorum… 2009 Ocak ayında Kongre’ye girdiğimde, 9 trilyon dolardan 10 trilyon dolara inmişti.”

Ancak Lummis, özellikle yetkililer salgınla ilgili krizin üstesinden gelmek için daha fazla nakit basmaya başladığında Bitcoin’in hayati olacağına inanıyor. Bu notta Lummis, eğer ABD başarısız olursa alternatif bir yola ihtiyacı olduğunu söylüyor. Lumnis bu alternatif yolu Bitcoin olarak görüyor.

Lummis, ayrıca Bitcoin’e sahip olduğunu açıkladı ve bugüne kadar hiç satmadığını iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x