Yükleniyor...

Adam Back: Ripple CEO’su XRP Satıp, BTC Alıyor!

Blockstream'in CEO'su Adam Back, Ripple'ın 1.

adam back xrp

Blockstream’in CEO’su Adam Back, Ripple’ın 1.2 milyar doları aşan XRP satışlarının gizemini ortaya çıkarmaya çalıştı. Back’e göre Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hali hazırda var olan XRP’leri satarak, Bitcoin (BTC) satın alıyor. Back attığı bir tweet ile Ripple CEO’su Garlinghouse’un perakende yatırımcılara XRP dumplayarak BTC istiflediğini iddia etti.

Back: Garlinghouse BTC Yanlısı

Adam Back’e göre Ripple CEO’su Garlinghouse BTC yanlısı ve XRP satıp BTC alıyor. Bilindiği üzere eski Bitcoin Core geliştiricisi Peter Todd yakın zamanda Garlinghouse tarafından yönetilen blok zinciri şirketi ile biyoteknoloji dolandırıcılığı yapan şirket Theranos’u karşılaştırmıştı. Ancak, Garlinghouse gerçekten Bitcoin yanlısı. Fortune ile Haziran ayında yaptığı röportajda, uzun zamandır BTC tuttuğunu açıklamıştı. Kripto topluluğunun birçok militan üyesinin aksine Garlinghouse, Bitcoin ve XRP’yi doğrudan rakip olarak görmüyor. Tabii ki bu durum Garlinghouse’un XRP satıp BTC aldığı iddiasını desteklemiyor.

CNN’den Eylül ayında gerçekleşen Julia Chatterley ile yapılan bir röportajda Garlinghouse, XRP satışları hakkındaki tartışmalara yanıt vermişti. Garlinghouse, “Evet, Ripple’ın çok fazla XRP’si var, XRP’nin başarısı ile çok ilgileniyoruz, ancak dumping yaptığımıza dair suçlamalar yanlış. Bunu yapmak bizim çıkarlarımıza değil” ifadelerini kullanmıştı.

Garlinghouse, Ocak 2018’de dünyanın en zenginleri listesine girmesini sağlayan XRP tokenlerinin etkileyici bir zulasına sahip. Fakat XRP fiyatındaki sert düşüşün ardından Garlinghouse’un serveti bir darbe aldı ve eski Ripple CEO’su Chris Larsen, Forbes 400 listesindeki tek kripto milyarderi olmaya devam ediyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x