Yükleniyor...

Algorand Destek ve Direnç Seviyeleri Hangileri?

FED Kararı Sonrası Düşüşler Yaşandı Dün FED kararının açıklamasından sonra kripto paralarda kaydedilen hızlı satışlar sonrası birçok kripto para birimi kayıplar yaşadı.

FED Kararı Sonrası Düşüşler Yaşandı

Dün FED kararının açıklamasından sonra kripto paralarda kaydedilen hızlı satışlar sonrası birçok kripto para birimi kayıplar yaşadı. Dün gün içi işlemlerde hafif alıcılı hareket eden ve 19 bin 950 dolara yükselen Bitcoin, FED’in 75 baz puanlık faiz artırma kararı sonrası hızlı satışlarla karşılaştı ve yaşadığı günlük zirveden kapanışa kadar %9’a yakın değer kaybı yaşayarak 18 bin 100 dolara kadar geriledi. Ethereum da Bitcoin gibi FED kararı öncesi 1.400 dolar seviyesine kadar yükseldi fakat karar sonrası %13 kayıp yaşayarak 1.220 dolar seviyesine kadar geriledi. Kayıplar sadece Bitcoin ve Ethereum ile sınırlı kalmadı piyasaların genelinde bir düşüş havası hakimdi. Toplam piyasa değeri de faiz kararı sonrası satışların hızlanmasıyla birlikte 870 milyar dolara kadar geriledi. Tüm bunlar yaşanırken yükseliş kaydeden bir kripto para birimi vardı ve şu anda da 24 saatlik verilere baktığımızda en çok değer kazanan kripto para birimi olarak karşımıza çıkıyor. Tabi ki Algorand’dan bahsediyorum. Son 24 saatte %12 değer kazanan Algorand nedir dilerseniz birlikte inceleyelim. 

Algorand Nedir?

Algorand, blok zincir ağlarında yaşanan işlemlerdeki hız sorununa çözüm üretmek için oluşturulmuş merkezi olmayan bir ağdır. Haziran 2019’da bilgisayar bilimcisi ve MIT profesörü Silvio Micali tarafından oluşturulan Algorand, herkesin katılabileceği, izinsiz ve açık kaynaklı bir blok zincir olarak sınırsız bir ekonomi yaratmaya yardımcı olmak için inşa edilmiştir. Blok zincir ağlarında yapılan işlemlerin hızını ve verimliliğini artırmak için geliştirilen bu ağ hisse kanıtı protokolü ile çalışır. Algorand, diğer kripto para birimlerine ve blok zinciri tabanlı projelere ev sahipliği yapabiliyor ve bu da onu Ethereum’a doğrudan bir rakip haline getiriyor. Algorand ağındaki bir katılımcı, sahip olduğu ALGO’yu stake ederek ağ üzerinde teklif verebilme ve oylamalara katılabilme hakkına sahip oluyor. 

ALGO Nedir?

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

ALGO, Algorand blok zincir ağının kripto para birimi ve ağ yapısının temel taşı olarak bilinmektedir. Hisse kanıtı algoritmasıyla çalışan Algorand ağında doğrulayıcılara blok ürettikleri için ödenen ödüller, yalnızca blok üreticilerine verilmek yerine tüm ALGO token sahipleri arasıda bölünmekte ve dağıtılmaktadır. Bu ödül dağıtımları her on dakikada bir gerçekleşir ve kullanıcıların Algorand stake platformuna katılmalarını teşvik etmeyi amaçlamaktadır. Haziran 2019’da piyasaya sürülen ALGO’nun maksimum arzı 10 milyar iken bu arzın yaklaşık %69’u dolaşımda bulunuyor. Piyasa değerine göre en iyi ilk 30 kripto para birimi arasında 29.sırada yer alan ALGO’nun bu zamana kadar gördüğü en yüksek seviye 21 Haziran 2019’da 3,28 dolar seviyesiydi. Gördüğü en düşük seviye ise 13 Mart 2020’de 10 cent civarındaydı. Son 24 saatte iyi bir yükseliş kaydeden ALGO, şu an için 35 cent civarında fiyat hareketliliğine devam ediyor.

ALGO Fiyat Analizi

ALGO’nun fiyat hareketliliğine 35 cent civarında devam ettiğini söyledik. ALGO bu yükselişine devam ederse karşılaşacağı ilk direnç noktası 42 cent seviyesinde olacak. O direnç noktasını kırdığı ve yükselişine devam ettiği halde ise 54 cent ve 71 cent seviyeleri sıradaki direnç noktaları olarak görülebilir. Yaşanacak herhangi bir düşüşte ise sırasıyla 32 cent ve 27 cent seviyeleri destek seviyesi olarak karşımıza çıkıyor. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x