Yükleniyor...

Amazon, FTX’in Çöküşü ile İlgili Bir Dizi Hazırlığında

Amazon Studios, FTX borsasının çöküşü ile ilgili bir dizi yapacak.

amazon studios

Amazon Studios, FTX borsasının çöküşü ile ilgili bir dizi yapacak.

Televizyon yapım şirketi olan AGBO, belgeselin yapımından sorumlu olacak. Stüdyo, Amerikalı yönetmenler ve yapımcılar Anthony Russo ve Joseph Russo tarafından yönetiliyor.

Amazon, FTX’i Anlatacak

Prodüksiyon aşamasının 2023 yılında başlaması planlanan dizi, 8 bölümden meydana gelecek.

Amerikalı yazar, yapımcı ve yönetmen David Weil, FTX dizisinin pilot bölümünün yazarlığını ve yapımcılığını üstelenecek. Amazon Prime’da yayınlanan Hunters dizi ile tanınan Weil, dizinin baş yapımcılığını da üstlenecek. Daha önce The Grey Man’de görev alan Mike Larocca ve Cherry ve Relic gibi yapımlarda çalışan Angela Russo-Otstot da yapımda görev alacak.

Amazon Studios’un başkanı Jennifer Salke, Amazon Prime’da yayınlanacak olan dizi için bundan daha iyi ortaklar düşünemeyeceklerini ifade etti.

2019 yılında faaliyete başlayan FTX, kısa bir sürede büyük bir yükseliş yaşasa da çöküşü de aynı hızda gerçekleşti. Şirketin kurucusu Sam Bankman-Fried’ın kişisel serveti 26 milyar dolardan sıfıra inerken FTX de iflas başvurusunda bulundu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner