Yükleniyor...

FBI, Play to Earn İstismarcılarına Karşı Uyarıda Bulundu

FBI, kripto endüstrisinin popüler sektörü olan Play to Earn'de (P2E), kripto çalma girişimlerinde bulunan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

FBI

FBI, kripto endüstrisinin popüler sektörü olan Play to Earn’de (P2E), kripto çalma girişimlerinde bulunan dolandırıcılara karşı uyarıda bulundu.

Geçtiğimiz gün FBI, kripto endüstrisine ve kripto yatırımcılarına yönelik bir uyarı bildiriminde bulundu. FBI tarafından yayınlanan uyarıda, milyonlarca dolarlık kripto para birimini çalmak amacıyla, sahte oyun uygulamaları oluşturan suçlulara karşı açıklamalar yapıldı.

FBI, Kripto Yatırımcılarını Uyarıyor

Son zamanların en popüler kripto sektörlerinden birisi olan Play to Earn (P2E), yaşanan birçok problemler nedeniyle yavaş yavaş etkisini kaybetmeye başlamıştı. Bu olaylardan en önemlisi, Çin pazarında STEPN (GMT) projesinin yasaklanması oldu.

Hızlı bir büyüme ve ardından büyük bir çöküş yaşayan P2E, dolandırıcılık konusunda da sık kullanılan yöntemlerden birisi olmaya başladı. Birçok dolandırıcı, sahte oyunlar ile P2E kategorisinde olduklarını öne sürüyor, böylelikle gelen yatırımcıların milyonlarca dolarlık varlıklarını çalıyor.

Bu konuya değinen FBI, bildirisinde suçluların P2E uygulamalarını oyunculara finansal teşvikler sunan oyunlar olarak tanıtıyor. Ayrıca bildiride, suçluların oyunların sunduğu finansal teşvikleri kullanarak, kurbanlarının varlıklarını çaldıklarından bahsedildi.

Yatırımcıların korunmasını ve önlem almasını isteyen FBI, bu tarz dolandırıcılık durumlarında, söz konusu aktörlerin kendilerine bildirilmesini talep etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner