Yükleniyor...

Fed Yönetim Kurulu Üyesi, Kripto Paralar Hakkında Endişeli

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman, kripto para birimlerinin büyümesini sürdürürken bankacılık sektörüne yansıması hakkında endişelendiğini söyledi.

Federal Rezerv Baskani Kripto Paralar Hakkinda Endiseli

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Michelle Bowman, kripto para birimlerinin büyümesini sürdürürken bankacılık sektörüne yansıması hakkında endişelendiğini söyledi.

Bowman, Uluslararası Finanst Enstitüsü (IIF) ile yaptığı bir oturumda dijital varlıklar hakkında konuştu. Kripto para birimlerinin büyümesine işaret ederken, düzenlemelerin gerekli olduğunu savundu. Bowman‘a göre, gelişen teknolojiye düzenleyicilerin de ayak uydurması gerekiyor.

Bowman, Kripto Paralar Hakkında Konuştu

Bowman, kripto para birimlerinin etrafında hızla gelişen teknolojinin beraberinde sorunları da getirdiğini belirtti. Bu alanda düzenlemelerin gelmesi gerektiğini savunan politikacı, geç kalındıkça uygulamada zorlanabileceklerini aktardı.

Bowman, finans sektöründe rol alan oyuncuların, kripto varlıklar hakkında yasaların belirsiz olmasından etkileneceğini iddia etti. Yeni gelişen ve hızla yayılan bu teknoloji hakkında, düzenlemeleri getirecek kuruluşların deneyimsiz olduğunun da altını çizdi.

Bowman, oturumda şunları söyledi;

Düzenleme ve denetimin gelişmeye devam ettiği bir diğer alan, kripto varlık faaliyetlerinde bulunan bankaların çevresi. Bu faaliyetler bir dizi önemli konuyu gündeme getirmektedir. Bu faaliyetlerin denetim ve düzenlenmesinin evrimini düşündüğümde, kendime şu anda hızla gelişen ortamda kuralların açık olup olmadığını ve meşru bir amaca hizmet edip etmediğini soruyorum

Fed Yönetim Kurulu Üyesi Bowman, bankaların kripto ile ilgili faaliyetlerde bulunabileceğini belirtti. Ancak denetime tabi tutulmayan bu faaliyetlerin, bankalar açısından sorunları da ortaya çıkarabilir. Doğru düzenleyiciyi bulmak için çağrıda bulunan başkan, şunları söyledi;

Yeni teknolojilerin benimsenmesi ve kullanılması, denetim kaygılarını sunabilir. Ancak bu kaygıları ele almanın ve yeniliği teşvik etmenin en iyi yolu, bu teknolojilerin geliştirilmesi ve uygulanmasından önce ve bankacılar ve denetçiler arasında bir diyalog kurmaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x