Yükleniyor...

Flare CEO’su Ethereum 2.0’ın Dezavantajlarını Anlattı

Flare Networks'ün CEO'su Hugo Philion, Ethereum 2.

flare ceosu ethereum 20in dezavantajlarini anlatti

Flare Networks’ün CEO’su Hugo Philion, Ethereum 2.0’ın en büyük dezavantajlarına ışık tuttu.

Flare Networks CEO’su ve kurucusu Hugo Philion, Crypto Eri ile yaptığı röportajda, Ethereum 2.0 blok zincirinin temelini oluşturacak Proof of Stake (PoS) algoritmasına ilişkin görüşünü paylaştı. Philion, PoS’un “harika” olduğunu iddia ederken, ele alınması gerektiğini düşündüğü bazı önemli sorunların olduğunu da dile getirdi.

Sermaye Verimsizliği

Flare’nin ilk amacı, ekosistemlerin değerini bir araya getirmektir, ancak aynı zamanda daha geniş kapsamlı bir Ethereum ölçeklendirme hedefine sahiptir.

Philion, PoS’un sermaye kullanımı açısından “son derece verimsiz” olduğunu açıkladı:

“Esasen, ağın güvenliğini stake etme token’ının değerine dayandırıyor. Dolayısıyla, Ethereum proof of stake’e geçtiğinde, ağın güvenliği kısmen Ethereum’un değerine bağlı olacaktır. Bu, değerde büyük bir artış olmadan güvenilir bir şekilde kullanılabileceği kullanım durumlarını gerçekten sınırlıyor.”

Dahası, son zamanlarda Vitalik Buterin tarafından tartışılan ağın kontrolünü ele geçiren hain aktörlerin riskinin de altını çiziyor. Öte yandan CEO’ya göre Flare, tüm ağın güvenliğini token’ın değerine dayandırmıyor:

“Yani, biz sadece fikir birliğine nasıl ulaşacağımız konusunda çok farklı bir yön alıyoruz. Bunun hem saniyede bir dizi işlem hem de esasen kullanım durumları veya ağ ile yapabilecekleriniz için ölçeklendiğini düşünüyoruz.”

Merkeziyetsizlik Vurgusu

Philion, Flare’nin anlık değerinin, XRP’nin akıllı sözleşmelerle beraber kullanılması için bir platform sağlamak olduğunu söylüyor:

“Bunu oldukça kısa ve öz bir şekilde tanımladık, sanırım FXRP sistemi ve Flared ile.”

Flare ağı, token’ı tarafından değil düğümleri tarafından kontrol edildiği için “çok merkezi olmayan” bir ağdır:

“Eğer bir konsantrasyon kontrolü olsaydı, diyelim ki tüm düğümler bazı nedenlerden dolayı çok hızlı değişebilen bir alana dayanıyordu ve bunun değişmesini durduracak hiçbir şey yok. Oysa, bir ağa sahip bir token’ınız varsa, bu token bunun değişmesini durdurabilir. Yani bu çok önemli. “

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner