Yükleniyor...

FTX Group’un Alt Şirketi, 175 Milyon Dolar Sağlayacak

FTX Group'un alt şirketi LedgerX, ana şirketin iflas işlemlerinde kullanılmak üzere 175 milyon dolar tahsis edecek.

FTX Groupun Alt Sirketi 175 Milyon Dolar Saglayacak

FTX Group‘un alt şirketi LedgerX, ana şirketin iflas işlemlerinde kullanılmak üzere 175 milyon dolar tahsis edecek.

Ay başında sansasyonel bir etkiyle kripto endüstrisini sarsan şirket, yeniden yapılanma ve iflas sonrası süreçler ile mücadele ediyor. FTX Group, alacaklılarına ve mağduriyetlere çözüm aramaya başladı. Bölüm 11 iflas başvurusu sonucunda, şirketin varlıkları ve yükümlülükleri denetleniyor. Bu süreçlerin ortasında, FTX Group bünyesinde yer alan LedgerX‘in attığı adım dikkat çekti. Alt şirket, iflas işlemlerini kolaylaştırmak amacıyla 175 milyon dolarlık bir fon sağlayacak.

FTX Group Bünyesinde Yer Alan LedgerX, İflas Sürecine Destek Verecek

FTX Group bünyesinde yer alan LedgerX, CFTC düzenlemeleri için ayırdığı 250 milyon doları kullanmak için onay aldı. Alt şirket, bu paranın 175 milyon dolarını iflas sürecine tahsis edecek.

CFTC‘nin bir sözcüsü, LedgerX‘in tahsis edeceği miktarın alacaklılar için kullanılabileceğini belirtti. FTX‘in yaklaşık 1 milyon alacaklısı ve milyarlarca dolar borcu bulunuyor.

Raporlara göre, tahsis edilecek bu miktar hemen kullanıma geçirilebilecek. FTX‘in iflas etmesi nedeniyle LedgerX, CFTC düzenleme başvurusunu geri çekmişti. Boşa çıkan paranın, iflas sürecini kolaylaştırmak amacıyla kullanılması hedefleniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner