Yükleniyor...

FTX İşletmeleri, 100’den Fazla Potansiyel Alıcının Radarında

FTX işletmeleri, 100'den fazla potansiyel alıcının radarına girdi.

ftx isletmeleri

FTX işletmeleri, 100’den fazla potansiyel alıcının radarına girdi.

Yeni bir yasal dosyaya göre, yaklaşık 117 potansiyel alıcı FTX’in işletmelerini ve varlıklarını satın almakla ilgileniyor.

FTX İşletmeleri, Alıcıların İlgisini Çekiyor

Kasım ayında iflas başvurusunda bulunan FTX’in dosyasında, 100’den fazla bağlı kuruluş yer alıyordu. Şirketin en büyük 50 alacaklısını yaklaşık 3,1 milyar dolar borçlu olduğu tahmin ediliyor.

İflas sürecinde FTX alacaklılarını temsil eden avukatlar, aralarında Embed, LedgerX, FTX Japan ve FTX Europe’un da bulunduğu dört işletmenin satışına öncelik verdiler.

Avukat Kevin Cofsk, geçtiğimiz Pazar günü yaptığı açıklamada, dört kuruluşun FTX’ten nispeten bağımsız olduğunu ve satılmadıkları takdirde iflas davası esnasında değerlerinin düşebileceğini dile getirdi. Cofsky, FTX ABD’yi ve iflas koruması için başvuruda bulunan bağlı şirketleri temsil eden yatırım bankası Perella Weinberg Partner’in bir ortağıdır.

Alacaklılar, FTX varlıklarını satın almakla ilgilenen 117 tarafın 59’u ile gizlilik anlaşması imzaladı. Yapılan dosyalamaya göre yaklaşık 50 taraf Embed ile, 56 taraf LedgerX ile, 41 taraf FTX Japan ve 40 taraf da FTX Europa ile ilgileniyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner