Yükleniyor...

FTX, SkyBridge’in Yüzde 30 Hissesini Satın Alacak

FTX kripto para borsası, Anthnoy Scaramucci'nin varlık yönetim firması SkyBridge Capital'in yüzde 30'luk hissesini satın alacak.

FTX SkyBridgein Yuzde 30 Hissesini Satin Alacak

FTX kripto para borsası, Anthnoy Scaramucci‘nin varlık yönetim firması SkyBridge Capital‘in yüzde 30’luk hissesini satın alacak.

SkyBridge, FTX’in yatırımından elde edilen fonun bir kısmını, bilançosunda tutmak için kullanacakken 40 milyon dolarlık kripto yatırımını ise şirket yatırımlarına devam etmek için kullanacak.

SkyBridge, FTX Yatırımını Dağıtacak

FTX ayı piyasası koşullarına rağmen yatırımlarına devam ediyor. Sam Bankman-Fried’in FTX’inin yatırım kolu olan FTX Ventures, bu sefer Anthony Scaramucci’nin SkyBridge Capital‘inden hisse alacak.

CNBC’nin bildirdiğine göre, Sam Bankman-Fried liderliğindeki kripto borsasının yatırım kolu olan FTX Ventures, SkyBridge Capital’in yüzde 30 hissesini bünyesine katacak.

CNBC’den Squawk Box’a göre, Anthony Scaramucci liderliğindeki yatırım şirketi SkyBridge, FTX’in yatırımından elde edilen fonun bir kısmını, bilançosunda tutmak için kullanacak. 40 milyon dolarlık kripto varlıklar ise yatırımlarına devam etmek için kullanacak.

Tarihsel açıdan bakıldığında SkyBridge’in geleneksel riskten koruma (hedge) fonlarına odaklandığını söylemek mümkün. Ancak Temmuz ayında Web3’e özel bir fon planladığını bildiren raporlarla birlikte, son boğa döngüsü sırasında şirket kripto paralar ve kripto paralarla ilişkili teknoloji yatırımlarına yöneldi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner