Gary Gensler Hakkında Yeni Kaynak Ortaya Atıldı • Coinkolik
Yükleniyor...

Gary Gensler Hakkında Yeni Kaynak Ortaya Atıldı

Gary Gensler'in 2018'de Bitcoin ve Ethereum'un menkul kıymetler olmadığını söylediği bir video gündeme düştü.

SEC baskani gensler

Gary Gensler’in 2018’de Bitcoin ve Ethereum’un menkul kıymetler olmadığını söylediği bir video gündeme düştü.

2018’den Gary Gensler’in yer aldığı yeni ortaya çıkan bir video, sosyal medyadayı salladı. Videoda Gensler’in Bitcoin’in (BTC) ve Ethereum’un (ETH) menkul kıymetler olmadığını ifade etmesi, o zamandan bu yana Gensler’in sıkı bir tavıra sahip olduğunu gösteriyor. Gensler, kripto piyasasının yüzde 70’inden fazlası Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Bitcoin Cash olduğunu belirtti. Gensler’e neden bu dört kripto parayı ifade ettiği sorulunca, menkul kıymetler olmadıklarının yanıtını verdi.

Gary Gensler’in Menkul Kıymet Takıntısı Geçmişten Geliyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

2018’de gerçekleştirdiği bir konferansta dört kripto parayı ele alan Gensler, bunların menkul kıymet olmadığını vurgulamıştı. Bu kripto paraların arasında en çok dikkat çeken isim Bitcoin ve Ethereum oldu. Beş yıldır kripto paralara olan bakış açısını sıkı bir şekilde devam ettiren Gensler, geçtiğimiz haftalarda meclis konuşması yaparkende bu konulara değinmişti.

Geçmişten günümüze devam eden düzenleyici yaptırımları, özellikle de geçen hafta alev aldı. Coinbase ve Binance’e birer gün arayla dava açan SEC, kripto sektörünü adeta abluka altına aldı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x