Yükleniyor...

Gelecek 10 Yıl İçinde Bitcoin Hakimiyeti Son Bulacak!

Bitcoin'in yaratıcısı Satoshi Nakamoto'nun kripto para birimi için White Paper'ı yayınlamasından bu yana 10 yıl geçti ve küresel ekonomi o zamandan beri değişmeye başladı.

Bitcoin Hakimiyeti

Bitcoin’in yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kripto para birimi için White Paper‘ı yayınlamasından bu yana 10 yıl geçti ve küresel ekonomi o zamandan beri değişmeye başladı. İlk kripto para birimi şimdi 112 milyar doları aşan bir pazara sahip ve Bitcoin egemenliği yüzde 53’ün üzerinde seyrediyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin (BTC) Hakimiyeti

Ancak 10 milyar dolarlık yönetim değerine sahip deVere Group’un finansal danışman firmasının kurucusu ve CEO’su Nigel Green’e sorarsanız, önümüzdeki 10 yıl Bitcoin’in ilk on yılından çok daha farklı görünecektir. Ona göre kripto devrimini Bitcoin’e atfetmek mümkün, çünkü paranın sonsuza dek işleniş şeklini değiştirdi.

Bununla birlikte Green’e göre, Bitcoin’in “kripto para birimi sektörünün etkisi ve baskınlığı” ile etkisi büyük ölçüde alacak ve kripto para pazarının değeri yüzde 5.000 oranında artacak. Green, önümüzdeki 10 yılda pazarın toplam değerinin 20 trilyon dolara ulaşacağını iddia ediyor.

Bitcoin’in etkisinin ve kripto para birimi pazarındaki hakimiyetinin ikinci on yılda büyük ölçüde azalacağına inanıyorum. Bunun nedeni, kripto para biriminin kitlesel olarak benimsenmesinin arttığından, hem özel sektörde hem de kamu sektöründeki kuruluşlar tarafından daha fazla dijital varlığın piyasaya sürülmesi olacak. Bu Bitcoin için rekabetin artacağı ve pazar payının düşeceği anlamına geliyor.

Dubai merkezli, ancak dünyanın dört bir yanında ofisleri bulunan şirketin CEO’su Green’e göre, rakip kripto para birimlerinin daha iyi teknoloji ve özellikler sunarak sorunlara çözüm sağlayacak. Ripple (XRP) ve Ethereum (ETH) gibi kripto para birimleri bunun en basit örnekleri.

Green, Bitcoin’in egemenliği azalsa bile perakende ve kurumsal yatırımcılar arasında fiat paranın ve kriptoya doğru bir kaymanın varlığını, yani ilerleyen on yılda momentumunun yoğunlaşacağı görüşünde. Sonuç olarak, Bitcoin’in 20. yıldönümünü kutladığında pazarın tanınmasının ötesinde bir büyüme görülecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x