Yükleniyor...

GMX Yatırımcısı, Kimlik Avı Dolandırıcılığına Maruz Kaldı

Bir GMX yatırımcısı, kimlik avı dolandırıcılığına maruz kalarak yaklaşık 3 buçuk milyon dolarlık varlığını kaybetti.

GMX Yatirimcisi Kimlik Avi Dolandiriciligina Maruz Kaldi

Bir GMX yatırımcısı, kimlik avı dolandırıcılığına maruz kalarak yaklaşık 3 buçuk milyon dolarlık varlığını kaybetti.

Kripto endüstrisinin hack ve kimlik avı dolandırıcılığı engellenemiyor. Geçtiğimiz yıl, yaklaşık 3 milyar dolarlık bir varlık kötü aktörlerin ışığında buharlaştı. Merkeziyetsiz ağ yapılarının açıklarından yararlanan aktörler, binlerce yatırımcıyı mağdur bırakıyor. Son olarak anonim bir yatırımcı, kimlik avı dolandırıcılığına maruz kalarak 3.4 milyon dolarlık GMX token’ını kaybetti. Kayıtlar, yatırımcının kendi hatasıyla bu varlığını kaybettiğini doğruladı.

GMX Yatırımcısı, 3.5 Milyon Dolarlık GMX Token’ını Çaldırdı

Anonim bir DeFi kullanıcısı, uğradığı kimlik avı saldırısı sonucunda 3.5 milyon dolarlık GMX token’ını kaybetti.

Merkeziyetsiz kripto borsası ve ticaret protokolü GMX‘in yerel token’ı GMX‘te yatırımı bulunan anonim kullanıcı, muhtemelen kötü amaçlı bir işleme onay vermesi için kandırıldı. Gerekli imzayı veren kullanıcının cüzdanından, GMX token’lar çalındı.

Lookonchain tarafından da ortaya çıkartılan kayıtlara göre, büyük bir GMX yatırımcısının cüzdanı boşaltıldı. Kimlik avı dolandırıcısı, çaldığı 82.519 adet GMX‘i Ethereum’a (ETH) çevirdi. Ardından bu ETH‘leri başka protokollere taşıyarak izini silmeye çalıştı.

GMX‘in telegram grubunda bir yönetici, bu gerçekleşen kimlik avı olayını doğruladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner