Yükleniyor...

Grayscale, Bir Günde Çıkarılan BTC Miktarından Tam 18 Kat Fazla Bitcoin (BTC) Satın Aldı

Lider kripto para yatırım şirketi Grayscale, yaklaşık 600 milyon dolar değerinde 16.

grayscale bir gunde cikarilan btc miktarindan tam 18 kat fazla bitcoin btc satin aldi

Lider kripto para yatırım şirketi Grayscale, yaklaşık 600 milyon dolar değerinde 16.244 Bitcoin (BTC) satın aldı. Şirketin bu hamlesi, Bitcoin Trust ürününü yeniden yatırıma açmasının hemen ardından geldi.

Kurumsal kripto para yatırım şirketi Grayscale Investments, varlıklarına önemli miktarda Bitcoin (BTC) ekledi. ByBt tarafından sağlanan bilgilere göre şirket, Pazartesi günü yaklaşık 600 milyon dolar değerinde BTC satın aldı. Bu, hem USD hem de BTC sayısı olarak şirketin tek bir günde yaptığı en büyük Bitcoin satın alımı gibi görünüyor.

grayscale bir gunde cikarilan btc miktarindan tam 18 kat fazla bitcoin btc satin aldi 3
Kaynak: Cryptopolitan

Bu büyük alımlara bakılırsa, kurumlar ve derin cepli yatırımcılar arasında lider kripto para birimine ilginin hala sürdüğü söylenebilir.

Grayscale 16.000 BTC Satın Aldı

Grayscale, Bitcoin rezervine yaklaşık 600 milyon dolar değerinde BTC ekledi. ByBt’de yer alan bilgilere göre Grayscale, Pazartesi günü Bitcoin varlıklarını 16.244 BTC artırdı. Yayın saati itibariyle 36.541 dolardan işlem gören BTC için bu miktar 593 milyon dolara karşılık geliyor. Bu miktar aynı zamanda, Grayscale’in tek başına Bitcoin madencilerinin bir günde üretebileceğinden 18 kat daha fazlasını satın aldığı anlamına geliyor. Her gün ortalama 144 blok çıkarılıyor. Bu nedenle, BTC madencileri, her gün ortalama olarak sadece 900 BTC üretebiliyor.

Grayscale ve diğer dijital varlık yatırım şirketlerinin büyük BTC alımlarının, uzun vadede kripto para birimi için bir kıtlık yaratması muhtemel görünüyor. Grayscale, toplam 632.8 bin BTC’ye sahip ve piyasa değeri ise 22 milyar doların üzerinde. Yönetim altındaki varlıklar (AUM) ise şu anda 27.02 milyar dolarlık net değerlemeye sahip.

Balinalar, Kurumlar mı?

Artan BTC alımları ve 3iQ gibi şirketlerden gelen Bitcoin fonlarının büyümesi haberleri, kurumsal yatırımcılar arasında lider kripto para için aktif bir talep olduğunu gösteriyor. Ayrıca, Arcane Research, Pazartesi günü paylaştığı verilerle en az 1.000 Bitcoin tutan Bitcoin balina adreslerinin sayısında bir artış olduğunu göstermişti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x