Yükleniyor...

Hindistan Merkez Bankası Başkanı, Kripto Paraları Hedef Aldı

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimlerinin yasaklanması gerektiğini savundu.

Hindistan Merkez Bankasi Baskani Kripto Paralari Hedef Aldi

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimlerinin yasaklanması gerektiğini savundu.

Kripto para piyasasının ayı trendi, küresel çapta karamsarlığı da beraberinde getirdi. Son FTX olayları, birçok kripto yatırımcısını korku ve panik durumuna sürükledi. Kripto endüstrisindeki benimsenme giderek artarken, kripto paraların çalkantılı ve güvensiz ortamı dikkat çekiyor. Kripto paralara karşı olumsuz bakış açısı olan Hindistan, yeni bir hamleyle gündeme geldi. Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto endüstrisine savaş açmadığını ancak kripto para birimlerinin yasaklanması gerektiğini dile getirdi.

Hindistan Merkez Bankası Başkanı, Kripto Paraları Eleştirdi

Hindistan Merkez Bankası Başkanı Shaktikanta Das, kripto para birimlerini hedef aldı. Das, kripto paraların kullanımının yasaklanması gerektiğini belirtti.

Das, banka sektörünün üst düzey isimlerinin ve milletvekillerinin yer aldığı bir salonda kripto paralar hakkında konuştu. Das, kripto paranın ülkenin makroekonomisi için bir tehlike yarattığını dile getirdi.

Merkez Bankası Başkanı, kripto paraların yasaklanması hakkindaki düşüncelerini FTX olaylarına bağladı. Das, “FTX’i çevreleyen son bölüm de dahil olmak üzere son bir yıldaki gelişmelerden sonra, daha fazla bir şey söylememize gerek olduğunu düşünmüyorum.” dedi.

Ayrıca Shaktikanta Das, kripto paraların daha fazla büyümesi halinde bir sonraki mali krizin kripto paralar nedeniyle çıkacağına inanıyor. Kripto endüstrisine karşı tavrıyla tepki çeken Hindistan, ağır vergiler ile gündem olmuştu. Son olarak Hindistan Merkez Bankası Başkanı, kripto paraların altında yatan hiçbir şeyin olmadığını iddia etti.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x