Yükleniyor...

JPMorgan, PayPal’ın stablecoin’ini yorumladı

JPMorgan, PayPal'ın çıkaracağı stablecoin'in Ethereum aktivitesini artırabileceğini düşünüyor.

jp morgan

JPMorgan, PayPal’ın çıkaracağı stablecoin’in Ethereum aktivitesini artırabileceğini düşünüyor.

PayPal’ın Blockchain ödemeleri için stablecoin çıkaracağı sektörde yankı buldu. Bununla birlikte JPMorgan bu hamlenin Ethereum’daki aktiviteyi artırabileceğini düşünüyor.

JP Morgan analistlerinden PayPal stablecoin yorumu

JPMorgan analistlerine göre, PayPal’ın bu hafta piyasaya sürdüğü stablecoin’inin Ethereum’a fayda sağlayabileceği belirtiliyor. Bu durum, Ethereum’un etkinliğini artırabilir ve ağın bir stablecoin ve DeFi platformu olarak hizmet verme yeteneğini geliştirebilir. Bu durum, gelecekte daha fazla firma ve projenin Ethereum’u tercih etmesini teşvik edebilir.

JPMorgan analisti Nikolaos Panigirtzoglou, Ethereum’un PYUSD’den daha fazla fayda sağlayabileceğini ifade ediyor. Özellikle, PYUSD’nin, Binance‘in BUSD stablecoin’inin düzenleyiciler tarafından kapatılmasının ardından ortaya çıkan bir boşluğu doldurabileceği düşünülüyor. Eğer PYUSD bu boşluğu doldurabilirse, DeFi ekosistemi Ethereum’a yönelebilir.

paypal ceosu kripto sektoru finans dunyasini yeniden tanimlayacak

Ancak bazı kripto uzmanları, Ethereum‘un yüksek işlem ücretlerini göz önüne alarak PayPal’ı eleştiriyorlar. Özellikle, düşük işlem ücretleri sunmayı amaçlayan Sei Network gibi Layer-1 Blockchain ağlarının daha uygun bir tercih olabileceği belirtiliyor. Bu durum, kullanıcı deneyimini etkileyebilir ve PayPal’ın stabilcoin’i için daha düşük işlem ücretleri sağlamak adına alternatif çözümler bulması gerekebilir.

JPMorgan analistleri Mayur Yeole ve Nikolaos Panigirtzoglou, PayPal’ın stablecoin işine girmesinin geleneksel ve merkezi olmayan finans sektöründe ödeme ağlarında sinerji oluşturabileceğini ifade ediyorlar. Ancak, düzenleyici çerçevenin hala belirsiz olduğuna ve fintech şirketlerinin uyumluluk/düzenleme çerçevelerinin gelecekte değişebileceğine dikkat çekiliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
2
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x