Yükleniyor...

Kaspersky, Kullanıcılarına Uyarı Yolladı

Rus siber güvenlik firması Kaspersky, Trezor adlı büyük bir kripto para cüzdanı üreticisini taklit eden sahte donanım cüzdanları hakkında uyardı.

kaspersky turkiye

Rus siber güvenlik firması Kaspersky, Trezor adlı büyük bir kripto para cüzdanı üreticisini taklit eden sahte donanım cüzdanları hakkında uyardı.

Şirket kullanıcılarına uyarısında sahte cüzdan uygulaması hakkında uyarıda bulundu. Kaspersky, kullanıcıların fonlarının çalınmaması için uyarılarda bulundu.

Kaspersky, Sahte Cüzdan Uygulaması Hakkında Kullanıcılarına Uyarıda Bulundu

Kaspersky kullanıcılarına bir cüzdan uygulamasını taklit eden uygulama hakkında uyarıda bulundu. Şirket kullanıcılarının kripto paralarının çalınmaması için kullanıcılarına uyarı geçti.

kaspersky

Kaspersky’nin siber olay uzmanı Stanislav Golovanov, sahte cüzdanların kullanıcıların özel anahtarlarının kontrolünü ele geçirerek dolandırıcılara Bitcoin çalmalarına izin verdiğini açıkladı.

Sahte cüzdanlar, gerçek Trezor Model T cüzdanlarına tamamen benziyordu ve dolandırıcılara kullanıcıların kripto varlıklarına erişme imkanı sağlayan değiştirilmiş bir mikrodenetleyici kullandı. Kaspersky, bu tür saldırıları önlemek için kullanıcılara yalnızca resmi satıcılardan donanım cüzdanları satın almalarını tavsiye etti.

Benzer bir güvenlik sorunu, Trezor tarafından 2022 yılında ele alınmıştı. Trezor, kullanıcılara Trezor cüzdanlarını doğrulama adımlarını izlemelerini tavsiye ederek tedbir aldı. Bununla birlikte şirket yeni olayı önlemeye çalışıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x