Yükleniyor...
Sponsored

Kazakistan, Kripto Çalışmalarını Hızlandırıyor

Bu yıl içerisinde kripto ile ilgili sıkça çalışmalar yapan Kazakistan, kripto madenciliği için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Kazakistan Kripto Calismalarini Hizlandiriyor

Bu yıl içerisinde kripto ile ilgili sıkça çalışmalar yapan Kazakistan, kripto madenciliği için yeni bir adım atmaya hazırlanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kazakistan düzenleyecisi, 2022 yılının ortalarında bankaların lisanslı kripto borsalarına banka hesabı gibi hizmetler sunmasına yeşil ışık yakmıştı. Ardından önemli bir konum elde ettiği kripto madenciliği konusunda yeni vergi kuralları getirdi. En son kripto paraları yasallaştırma konusuyla gündeme gelen Kazakistan‘da yeni düzenlemeler sunuluyor.

Kazakistan, Kripto Madenciliği için Yeni Adımlar Atıyor

Çin’in kripto madenciliğindeki baskın gücünün önemli bir kısmı yasakların ardından Kazakistan’ın eline geçti. Bitcoin madenciliğinde birinci sırada yer alan ülke, sadece kayıtlı şirketlerin madencilik faaliyetlerine izin verecek.

Kazakistan parlamentosunun alt meclisi olan Mazhilis üyeleri tarafından sunulan kripto madenciliğiyle ilgili yeni yasa tasarısına göre; yalnızca Astana Uluslararası Finans Merkezi‘ne (AIFC) kayıtlı şirketlerin veya lisanslı veri merkezleriyle anlaşması olan yerleşik olmayan kuruluşların kripto madenciliği yapmasına izin verilecek.

kazakistanda kriptopara madenciligi

Yasa tasarısı, endüstriyi kapsamlı bir şekilde düzenlemek ve sponsorlarının sektördeki kontrolsüz elektrik tüketimi olarak nitelendirdiği şeyi azaltmayı hedefliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x