Kilit açılımı yaklaştı: Aptos (APT) için kritik eşik! • Coinkolik
Yükleniyor...

Kilit açılımı yaklaştı: Aptos (APT) için kritik eşik!

185 milyon dolarlık token kilit açılımı yaklaşan Aptos (APT), bugünki yükseliş partisine dahil olmadı.

APT Aptos

185 milyon dolarlık token kilit açılımı yaklaşan Aptos (APT), bugünki yükseliş partisine dahil olmadı.

9 Kasım, Bitcoin (BTC) özelinde yükselişin yaşandığı bir gün oldu. BTC’nin 35 bin dolardan 37 bin dolara yükselmesi gündemde bomba etkisi yarattı. Bu yükseliş, altcoin’lerde de sansasyonel artışları beraberinde getirdi. Özellikle Chainlink (LINK), BTC yükselişini fırsata çevirerek 15 dolara demir attı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Kripto piyasasındaki bu pozitif güne, Aptos (APT) dahil olmadı. APT’nin hareketsizliği ve fiyat kararsızlığı, 2 gün sonra gerçekleşecek token kilit açılımından kaynaklanıyor olabilir. TokenUnlocks verilerine göre, 2 gün sonra 24,84 milyon APT’nin kilidi açılacak ve dolaşıma sokulacak. Bu APT’lerin değeri ise 186 milyon dolar seviyesinde.

Aptos (APT) kilit açılımı yaklaştı

Popüler kripto projesi Aptos (APT), kilit açılım tarihine yaklaşıyor. 11 Kasım’ı 12 Kasım’a bağlayan gece gerçekleşecek kilit açılımında, 186 milyon dolarlık APT dolaşıma girecek. Bu miktarın büyük seviyede olması, olası APT düşüşünü de akıllara getiriyor.

Hali hazırda APT, gün içerisindeki BTC etmenli kripto yükselişine dahil olmadı. Neredeyse tüm altcoin’lerde yükselişler görülürken, APT fiyatı belirli bir bölgede dalgalandı.

Aptos APT 9 kasım

APT, 9 Kasım itibariyle 7,38 dolar ila 7,59 dolar bandı arasında fiyat hareketliliği sergiledi. Kararsız bir fiyat yapısında olan APT, BTC’nin 37 bin doları aşmasına rağmen yukarı yönlü ivme kazanamadı. Piyasanın pozitif olmasına rağmen yükselmeyen APT’nin, iki gün sonra gerçekleşecek kilit açılımında düşme ihtimali bulunuyor.

APT grafiğine bakıldığında, olası geri çekilmede 7,42 doların büyük önem taşıdığı görülüyor. Bu bölgenin kaybedilmesi halinde APT, 7,16 dolara kadar gerileyebilir. APT’nin 7,16 dolar desteğini kaybetmesi halinde, fiyat 7 doları test edebilir. 186 milyon dolarlık büyük emisyonun yaratabileceği satış baskısı, alım iştahıyla eşleşmediği takdirde düşüş şiddetlenebilir. Düşüşün şiddetlenmesi ise APT’nin majör destek noktalarından birisi olan 6,72 doları çalıştırabilir. 6,72 dolarda fiyatın istikrar kazanması beklenilebilir, ancak piyasanın negatife dönmesi fiyatı daha da aşağı çekebilir. 6,38 ve 6,30 dolar arasındaki bölge, APT’nin güç toplayabileceği önemli bir eşik olarak öne çıkıyor.

APT grafik

Diğer taraftan APT, kilit açılımına doğru bir yükseliş gerçekleştirebilir. Dolaşıma dahil edilecek 24,84 milyon APT’nin baskı yaratmaması amacıyla, piyasa yapıcılar fiyat istikrarı sağlamaya çalışabilir. Piyasa yapıcıların hamleleri, piyasanın pozitif kalması ve olası yükseliş senaryosunda APT, 8 doları hedefleyebilir. APT’nin 8 doları kırması halinde, Temmuz ayından gelen 8,25 dolar direnci ön plana çıkıyor. Bu direnç, güçlü bir satış baskısı yaratma potansiyeli taşıyor. APT, pozitif seyrini sürdürür ve bu direnci de aşarsa 8,50 dolara iğne atabilir.

Kilit açılımları, düşüş veya yükseliş anlamı taşımıyor. Piyasanın koşulları, BTC durumu ve altcoin’lerdeki para girişi önemli etmenler olarak öne çıkıyor. Yatırımcıların tüm koşulları değerlendirip, bu koşullar etrafında hareket etmesi önem taşıyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x