Yükleniyor...

Kraken, Gelecek Ay Japonya’da Faaliyet Göstermek için Hazırlanıyor

Businessweek ile röportaj gerçekleştiren Kraken kurucusu Jesse Powell, önümüzdeki ay hedeflerinin, Japonya'da faaliyet göstermeye başlamak olduğunu belirtti.

Businessweek ile röportaj gerçekleştiren Kraken kurucusu Jesse Powell, önümüzdeki ay hedeflerinin, Japonya’da faaliyet göstermeye başlamak olduğunu belirtti.

Japonya merkezli Mt.Gox’un çökmesi ile birlikte, Japonya ekosisteminde büyük bir boşluk oluştu ve diğer Bitcoin borsaları bu boşluğu doldurmak için çalışmalarına başladı. Daha önceden sizlerle haberini paylaştığımız BitOcean da, “BitOcean Japan” adı altında Japonya’da faaliyet göstermek için çalışmalarına başlamıştı.

Yeni bir bölgede, yeni bir borsa kurmanın oldukça masraflı olduğunu belirten Powell, bu alandaki girişimi yapacak ilk kişinin oldukça sıkı bir çalışma içerisinde bulunmasının gerektiğini de açıklıyor. Kraken ayrıca, CoinPass ve BitFlyer ile birlikte “Japan Authority of Digital Asset” in kurucu üyeleri arasında bulunuyor. Powell’e göre Japonya’daki politikler, ABD’dekilere göre çok daha açık fikirli.

Kaynak, Businessweek


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x