Yükleniyor...

Kripto borsalarında rekor veri: Boğa şiddeti artıyor!

Bitcoin'in (BTC) soluksuz yükselişiyle hareketlenen kripto para borsaları, şok eden istatistikler ile gündeme geldi.

kripto borsa boga

Bitcoin’in (BTC) soluksuz yükselişiyle hareketlenen kripto para borsaları, şok eden istatistikler ile gündeme geldi.

Kripto para piyasasının giderek olumlu bir hava yakalaması, pek çok metriği değiştirdi. Bitcoin’in (BTC) 60.000 doları kırmasıın ardından özellikle de türev piyasaya yoğun bir talep başladı. Türev piyasalarında oluşan devasa hacimler, beraberinde de rekor istatistikleri getirdi. Son olarak türev faaliyetler ve işlem hacimleri açısından rekor seviye bildiren Deribit ve Coinbase Institutional borsası, bu gelişmelerin en net örneklerinden birisi oldu.

open interest verisi

24 Saatlik işlem hacimlerinde çarpıcı veriler!

Zorlu bir kripto kışını geçirdikten sonra zirveye göz diken BTC, piyasayı her anlamda yukarı taşımaya devam ediyor. Sektördeki olumlu ivmeyle beraber canlılık kazanan kripto yatırımcısı, faaliyetlerini iyice artırmış durumda. Opsiyonlar ve vadeli işlemler gibi kripto türevlerinin günlük işlem hacimleri bu hafta birçok borsada rekor seviyelere ulaştı. 

deribit rekor hacim

Kripto türev borsası Deribit, 29 Şubat’taki X gönderisinde, 24 saatlik işlem hacminin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 12,4 milyar dolara ulaştığını açıkladı. Coinbase Institutional, 1 Mart’ta yapmış olduğu bir açıklamayla beraber BTC ve ETH sözleşmelerinde işlem gören 380 milyon dolarlık hacimle şimdiye kadarki en iyi ikinci gününü yaşadığını söyledi. Bir diğer kripto ticaret platformu Greeks Live, 24 saatlik opsiyon ticaret hacminin 620 milyon dolar ile rekor kırdığını bildirdi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner