Yükleniyor...

KuCoin’de Kayıp 200 Milyon Dolara Yaklaştı

Kripto para borsası KuCoin'e yapılan saldırılar netlik kazanmaya başlıyor.

kucoinde hack olayi 200 milyon dolara yaklasti

Kripto para borsası KuCoin’e yapılan saldırılar netlik kazanmaya başlıyor. Saldırı üzerindeki sis bulutu kalkmaya başladıkça zararın aslında daha büyük olduğu da ortaya çıkmaya başladı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Önde gelen kripto para borsalarından olan KuCoin, dün hacker’ların hedefi oldu ve ilk açıklamalara göre 100 milyon değerinde kripto paranın, hacker’ların elinde geçtiği belirlenmişti. Ancak saldırının üzerinden zaman geçtikte, şirket şüpheli adres sayısının bilinenden daha fazla olduğunu tespit etti.

Belirlenen şüpheli adreslerdeki varlıkların miktarı 200 milyon dolar civarında olduğu belirtildi.

Belirlenen şüpheli adresler ise şu şekilde:

153 milyon dolarlık ETH ve ERC-20 token’ları

  • 10 milyon 800 bin dolarlık 1008 BTC
  • 1 milyon 200 bin dolarlık 26 bin 733 LTC
  • 4 milyon 500 bin dolarlık 18 milyon 495 bin 798 XRP
  • 2 milyon 200 bin dolarlık 14 bin 713 BSV
  • 705 bin dolarlık 9 milyon 588 bin 383 XLM
  • 6 milyon 300 bin dolarlık 228 milyon 952 bin 838 TRX tabanlı token
  • 14 milyon dolarlık USDT

Singapur merkezli kripto para borsasının CEO’su Johnny Lyu, bu sabah yaptığı canlı yayında, yaklaşık 193 milyon dolarlık zararın, toplam varlıklarının küçük bir bölümüne tekabül ettiğini ve şirket çalışanlarının şüpheli adres ve toplam kaybın değerlendirilmesi için çalışmalarını sürdürdüğünü belirtti.

Lyu yaptığı açıklamada, bu konu üzerine fikir alış verişinde bulunmak adına, Huobi, Binance, OKEx, BitMax ve ByBit gibi birçok büyük kripto para borsası, blockchain projeleri, güvenlik kurumları ve kanun uygulayıcılar ile temas halinde olduklarını belirtti. KuCoin’in Telegram grubunun yöneticisi Steph Burwell’da, bazı etkili önlemler alındığını ve yakında daha fazla ayrıntının topluluk ile paylaşılacağını söyledi.

KuCoin, sigorta fonu aracılığı ile kullanıcılarının her türlü zararının karşılanacağını belirtti ve bilgisayar korsanlarının daha fazla para çalmasını engellemek için duraklatılan para yatırma ve çekme işlemlerini bir hafta içinde yeniden etkinleştirileceğini açıkladı.

Kripto para metrik sitesi CoinGecko’ya göre, Temmuz ayından bu yana borsa, her gün 100 milyon ile 412 milyon dolar arasında kripto para alım satım işlemi gerçekleştiriyordu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x