Yükleniyor...

Litecoin, Bitcoin’in Gümüş Versiyonu Olamayacak

Litecoin (LTC) sınırlı bir potansiyele sahip ve büyük olasılıkla "Bitcoin'in (BTC) altınına gümüş olma sözünü yerine getirmekte başarısız olacak" iddiaları sürüyor.

Litecoin Bitcoinin Gümüş Versiyonu Olamayacak

Litecoin (LTC) sınırlı bir potansiyele sahip ve büyük olasılıkla “Bitcoin’in (BTC) altınına gümüş olma sözünü yerine getirmekte başarısız olacak” iddiaları sürüyor. Girişimci ve blog yazarı Sylvain Saurel tarafından yapılan son incelemeler, LTC’nin momentumunu kaybettiğini ve önemsiz hale geldiğini gösteriyor.

Litecoin ve Bitcoin Rallisinin Arka Planı

Saurel’e göre Litecoin fiyat ivmesini doğru zamanda yakaladı ve uzun bir süre boyunca Bitcoin’in şöhretinin yanında yürüdü. LTC yaratıcısı Charlie Lee, daha hızlı ve daha ucuz bir ağ vaadi ile, LTC için birkaç adım atarak birincil Bitcoin kodunu kullandı. Ancak kripto para birimi Aralık 2017’de zirveye ulaştığında, Lee bütün varlıklarını sattı. Bu karar, toplum arasında karışıklığa neden oldu ve Lee’nin itibarının bir kısmına mal oldu.

Litecoin’in alakasız kalmasının bir başka nedeni de, Bitcoin’in ikincil bir birime veya “gümüşe” ihtiyaç duymaması. Bağımsız bir jeton olan BTC hem hızlı bir değer deposu hem de nispeten hızlı transferler için uygun bir ağ. Geçici tıkanıklığa rağmen, Bitcoin ekonomik değer işlemlerine izin verir ve LTC sadece marjinal olarak daha hızlıdır. Saurel, “Litecoin, bir süre boyunca kesinlikle kripto para birimleri arasında ilk 10’da kalacak, ancak gelecekte parasal ve finansal sistemde devrim yaratabilecek Bitcoin ile birlikte olmayacak” dedi.

LTC’ye İhtiyaç Yok

Saurel, kripto para tüccarlarının portföylerini çeşitlendirmek için Litecoin’e ihtiyaç duymadıkları sonucuna varıyor. 2020 yılında, BTC yatırımının daha fazla ilgi alacağını ancak bu birime eşlik eden ikinci bir birimin gerekmediğini düşünüyor. LTC, şimdiye kadar Bitcoin ile aynı gruba yerleştirilmeyi hak ederek dört basamaklı fiyatlara yükselme beklentisini yerine getirme konusunda başarısız oldu.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x