Yükleniyor...

Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den Önemli Litecoin Sözü!

Toplam piyasa değeri bakımından dünyanın beşinci en büyük kripto para birimi ve en büyük dördüncü altcoin olan Litecoin (LTC), 2019 yılında birçok kez mali sıkıntı ile gündeme geldi.

Litecoin kurucusu Charlie Lee

Toplam piyasa değeri bakımından dünyanın beşinci en büyük kripto para birimi ve en büyük dördüncü altcoin olan Litecoin (LTC), 2019 yılında birçok kez mali sıkıntı ile gündeme geldi. Kripto para birimindeki mali sorunlar Litecoin kurucusu Charlie Lee tarafından da onaylanmış durumda.

Litecoin’in arkasındaki kurum olan Litecoin Vakfı, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve vakfa yapılan bağışların düştüğünü ve bazı çalışanların maaşlarında indirime gitmek durumunda kaldıklarını duyurmuştu.

Tüm bu olup bitenlere daha fazla sessiz kalamayan Charlie Lee, Litecoin Vakfı’nun yaşadığı zorlukların farkında olduğunu ve finansal sıkıntılarına rağmen vakfa yardımda bulunacağını söyledi.

Lee, konuyla ilgili olarak ”Tabii ki hedef Litecoin Vakfı’nı bağışlardan, ortaklıklardan ve ticari satışlardan elde ettiği gelirle kendisine bakabilecek durumda olmasıdır. Bu noktaya varana kadar ben gerekli olduğu her an Litecoin Vakfı’nı finansal olarak destekleyeceğim.”

Genel olarak kripto para piyasasındaki düşüş vakfın fonlarını ciddi şekilde etkiliyor ve vakfa yapılan bağışların yüzde 80’i Lee’nin tek başına yaptığı bağışlardan oluşuyor.

Litecoin Vakfı’nın yönetim kurulu başkanı Xinxi Wang, vakfın içinde bulunduğu duruma ilişkin verdiği demeçte 2019 yılının ilk çeyreğinde bağışların düşmesinin en büyük sebebinin ayı piyasası olduğunu belirtmişti. Wang, ikinci çeyrek itibariyle vakfa yapılan bağışların artışa geçtiğini kaydetmişti. Üçüncü çeyrek itibariyle vakfın ne kadar bağış aldığı ise henüz bilinmiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x