Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri Litecoin Kurucusu Charlie Lee'den Önemli Litecoin Sözü!

Litecoin Kurucusu Charlie Lee’den Önemli Litecoin Sözü!

ABONE OL:google-news

Toplam piyasa değeri bakımından dünyanın beşinci en büyük kripto para birimi ve en büyük dördüncü altcoin olan Litecoin (LTC), 2019 yılında birçok kez mali sıkıntı ile gündeme geldi. Kripto para birimindeki mali sorunlar Litecoin kurucusu Charlie Lee tarafından da onaylanmış durumda.

Litecoin’in arkasındaki kurum olan Litecoin Vakfı, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapmış ve vakfa yapılan bağışların düştüğünü ve bazı çalışanların maaşlarında indirime gitmek durumunda kaldıklarını duyurmuştu.

Tüm bu olup bitenlere daha fazla sessiz kalamayan Charlie Lee, Litecoin Vakfı’nun yaşadığı zorlukların farkında olduğunu ve finansal sıkıntılarına rağmen vakfa yardımda bulunacağını söyledi.

Lee, konuyla ilgili olarak ”Tabii ki hedef Litecoin Vakfı’nı bağışlardan, ortaklıklardan ve ticari satışlardan elde ettiği gelirle kendisine bakabilecek durumda olmasıdır. Bu noktaya varana kadar ben gerekli olduğu her an Litecoin Vakfı’nı finansal olarak destekleyeceğim.”

Genel olarak kripto para piyasasındaki düşüş vakfın fonlarını ciddi şekilde etkiliyor ve vakfa yapılan bağışların yüzde 80’i Lee’nin tek başına yaptığı bağışlardan oluşuyor.

Litecoin Vakfı’nın yönetim kurulu başkanı Xinxi Wang, vakfın içinde bulunduğu duruma ilişkin verdiği demeçte 2019 yılının ilk çeyreğinde bağışların düşmesinin en büyük sebebinin ayı piyasası olduğunu belirtmişti. Wang, ikinci çeyrek itibariyle vakfa yapılan bağışların artışa geçtiğini kaydetmişti. Üçüncü çeyrek itibariyle vakfın ne kadar bağış aldığı ise henüz bilinmiyor.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Ömer Ergin
Ömer Erginhttps://www.coinkolik.com
Coinkolik.com Yayın Koordinatörü olan Ömer Ergin, 1993 yılında Konya'da doğmuştur. KTO Karatay Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği mezunu olan Ömer, Blockchain teknolojisi üzerine araştırmalar yapmakta, paranın geleceği (kripto paralar) hakkında konuşmayı ve yazmayı sevmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar