Yükleniyor...

Litecoin (LTC), 100 dolara ulaşabilecek mi?

Halving'i sırasında popülerlik kazanan ve yükseliş yaşayan Litecoin (LTC) şimdilerde ne durumda?

Litecoin LTC

Halving’i sırasında popülerlik kazanan ve yükseliş yaşayan Litecoin (LTC) şimdilerde ne durumda?

Litecoin, ağustos ayında halving’ini tamamladı. Geçtiğimiz aylarda, Litecoin halving’i nedeniyle LTC fiyatında yükselişler meydana geldi. Mayıs ayından beri büyüme ve gelişme gösteren Litecoin, halving sonrasında derin bir sessizliğe bürünmüştü. Yapılan bir analize göre, LTC fiyatının önemli direnç noktalarını geçmesi halinde 100 dolara yürüme potansiyeli bulunuyor. Ancak LTC şu sıra satış baskısıyla karşı karşıya olabilir.

Litecoin (LTC) grafik analizi

Popüler ve oldukça eski bir kripto projesi Litecoin (LTC), halving etkisiyle elde ettiği 115 dolar seviyesinden oldukça uzak bir görünüm sergiliyor. LTC, 65 doların üzerinde kalıcılık sağlamak için yoğun bir mücadele içerisinde.

Halving haberleri, LTC’yi fiyatlamış ve popüler kripto para birimini 80 dolar civarından 115 dolara kadar taşımayı başarmıştı. Halving’in gerçekleşmesiyle projede sessizlik başladı ve LTC fiyatında düşüş meydana geldi.

Coinpedia tarafından yapılan bir analize göre, 68 dolar direnci LTC’nin önünde ilk engel olarak karşımıza çıkıyor. Bu direnç noktasının aşılması halinde sonraki bölge ise 80 dolar seviyesi olacak. LTC’nin, tüm bu dirençleri alıcıların baskın olmasıyla aşması halinde 100 dolara ulaşma potansiyeli bulunuyor.

LTC grafik

Grafikte, ters bir baş ve omuz formasyonu oluşmasıyla birlikte, yükseliş sinyalleri ortaya çıkıyor. Ancak bu formasyon ayı baskısı nedeniyle gecikebilir. Analize göre, LTC için öncelikli direnç noktası 70 dolar bölgesi. Destek noktası ise 61 dolar seviyesinde. Bu iki bölge arasında gidip gelen LTC fiyatı, olası yön tayininde ilerleyişinin de sinyalini verebilir. 50 günlük EMA’nın üzerinde sürdürülen bir LTC fiyatı yukarı yönlü kırılma için de büyük önem taşıyor.

Düşüş trendi devam ederse, LTC fiyatının 61 dolar ve 55 dolar bölgesindeki destek noktaları bir kale görevi görebilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x