Yükleniyor...

Litecoin (LTC) Yatırımcıları Sonunda Mutlu Olacak mı?

Litecoin (LTC) fiyatı 50 dolar seviyesine dokunsa da o bölgede ayakta kalmayı başaramıyor.

litecoin ltc

Litecoin (LTC) fiyatı 50 dolar seviyesine dokunsa da o bölgede ayakta kalmayı başaramıyor. Fakat analistlere göre LTC hala 50 dolar seviyesinin üzerine yükselen bir kanaldan çıkış yapmaya hazır. Bollingers Bandında artan volatilite gözlemlenebilir.

Litecoin fiyat çizgisi 17 Eylül’de 48 ila 50 dolar arasında değişti. Trading View’den analist Clark, LTC fiyatının uzun vadeli ticaret aralığının bir parçası olarak 80 dolar seviyesini aşan bir artış göreceğine inanıyor.

Litecoin

Litecoin, yazı yazılırken CoinMarketCap verilerine göre 48,12 dolardan işlem görüyordu. Günün en yüksek seviyesi olarak kripto para birimi 49,57 dolara yükseldi. Son 24 saatte, kripto para birimi en düşük değeri olan 47,66 dolara geriledi.

Litecoin Fiyatından Sırada Ne Var?

Trading View analisti Clark, LTC/USD ticaret çiftinin 100 dolar seviyesine doğru ilerlemeye hazır olduğunu düşünüyor. Analist, LTC/USD ticaret çifti için teknik analizini 1 günlük grafikte gerçekleştirdi.

Litecoin

Analist, kripto para biriminin şu anda 200 Günlük Hareketli Ortalamaya (200MA) oturduğunu belirtiyor. Hareketli ortalama, daha önce Mayıs 2018’de boğa rallisini başlattığında Litecoin tarafından tutulmuştu. Çok güçlü bir destek seviyesi 40 dolarda yatıyor. MACD teknik göstergesinin, kripto para biriminin fiyatı yükselen bir trendin altındayken yakında bir çarpışma gözlemlemesi bekleniyor.

Litecoin

Clark, Litecoin için yükselen bir paralel ticaret kanalını vurguladı. Buna göre, kripto para birimi yukarı doğru yükselen kanala ve bir yıllık azalan trend çizgisinden ayrılacaktır. Bu da kripto para biriminin 100 dolar işaretine yükselmesine izin verecektir.

40 Dolar Seviyesine Gerileyecek mi?

Trading View analisti Funny Fx Making, LTC fiyatının şu anda bir üçgen formasyonu içinde hareket ettiğine ve yakında 40 dolar seviyesine düşeceğine inanıyor. Analize göre, üçgen örüntüsünün üst sınırı güçlü bir düşme direnci iken, kripto para birimi yakın zamanda 48.44 dolarlık yüksek bir değere sahip bir rotasyon kanalının üzerine çıktı. Analist, üçgenin alt sınırının, kripto para biriminin fiyatının test edeceği ve sıçrayacağı üst dirence doğru yükselmesine izin vereceğine inanıyor.

Sıçramanın, kripto para biriminin yükselen trend çizgisine düşmesine ve bunun altına gerilemesine neden olması bekleniyor. Litecoin üçgen formasyonunun altına düşerse, kripto para birimi için güçlü bir destek seviyesinin bulunduğu 40 dolarlık destek seviyesine doğru hareket etmesi bekleniyor. Şu anda, direnç LTC/USD çifti için 53 dolara yakın.

ltc

Analiste göre volatilite artışı gözlemlenebilir. Bu, kripto para biriminin fiyatının zaman içinde daha sık dalgalandığını gösteriyor. Saatlik zaman diliminde Göreceli Güç Endeksi (RSI) tam kapanma anında 59,46’da gözlendi.

En yüksek RSI endeksi 78,96’ya yükseldi. Bu, kripto para biriminin o sırada biraz fazla satıldığı anlamına geliyor. 13:15 GMT’de, MACD teknik göstergesi bir alıcı sinyali gözlemledi ve ardından kripto para biriminde artan bir volatilite yaşandı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner