Mark Cuban, SEC’nin Tutumunu Eleştirdi  • Coinkolik
Yükleniyor...

Mark Cuban, SEC’nin Tutumunu Eleştirdi 

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, kripto borsalarına net bir kayıt süreci sağlamadığı iddiasıyla SEC’i eleştirdi.

mark cuban

Milyarder yatırımcı Mark Cuban, kripto borsalarına net bir kayıt süreci sağlamadığı iddiasıyla SEC’i eleştirdi. 

Mark Cuban 11 Haziran’da yaptığı bir paylaşımda, Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Dijital Varlıkların Yatırım Sözleşmesi analizi için çerçeve belgesinde herhangi bir kayıt bulunmadığını ve bunun da bir menkul kıymeti neyin oluşturduğunu bilmeyi neredeyse imkansız hale getirdiğini iddia etti. 

Cuban: SEC Diğer Alanlara Daha Fazla Şeffaflık Gösteriyor

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Mark Cuban yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: “Ne yazık ki bu sayfada sunulan unsurların hiçbiri kayıt sürecinin bir parçası değil. Bu da, bir menkul kıymetler avukatları ordusu olsun ya da olmasın kripto endüstrisinde neyin menkul kıymet olup olmadığını bilmeyi neredeyse imkansız hale getiriyor.” 

Bunun yanı sıra Cuban, finans sektöründeki diğer alanların SEC’ten çok daha fazla şeffaflık gördüğünü belirtti. 

Mark Cuban, hisse senedi kredilerini menkul kıymet olarak nitelendirmek ya da broker ve bankaları dava etmek yerine, bir değerlendirme sürecine girdiklerini açıkladı. Cuban: “Kriptonun hangi yönlerinin menkul kıymet olduğunu ve hangilerinin olmadığını belirlemek için aynı şeyi kripto için de yapmalılar” diye ekledi. 

ABD Senatörü Cynthia Lummis de sağlam bir yasal çerçeve oluşturulmadığı ve yasal rehberlik sunulmadığı için düzenleyiciye tepki gösterdi. 

SEC Başkanı Gary Gensler, 8 Haziran’da Global Exchange & Fintech konferansında bir kayıt sürecinin var olduğunu ve şirketlerin nasıl kayıt olacaklarını bildiklerini iddia etti. Gensler’ın yorumları, Coinbase ve Robinhood’un kayıt olmaya çalıştıkları ancak SEC’nin bu girişimi reddettiği yönündeki son iddialar ile ilgili olarak yapıldı. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x