Yükleniyor...

Mastercard, Web3 Projesinde Polygon ile Anlaştı

Ödeme devi Mastercard, müzisyenler için geliştirdiği Web3 projesi Mastercard Artist Accelerator için Polygon (MATIC) ile anlaştı.

Mastercard Web3 Projesinde Polygon ile Anlasti

Ödeme devi Mastercard, müzisyenler için geliştirdiği Web3 projesi Mastercard Artist Accelerator için Polygon (MATIC) ile anlaştı.

Kurumsalların kripto endüstrisine olan ilgisi günden güne artış gösteriyor. Birçok şirket, blockchain, metaverse, Web3 ve NFT gibi konularda yoğun mesai harcıyor. Özellikle Web3, küresel şirketlerin radarında en çok yer alan teknolojik girişim oldu. Küresel ödeme devi Mastercard, Web3 alanında yeni bir çalışmaya imza attı. Müzisyenler için Web3 projesi oluşturan şirket, altyapı için Polygon ile bir anlaşma gerçekleştirdi. Mastercard, Web3 projesi Mastercard Artist Accelerator için çalışmalarını hızlandırdı.

Mastercard, Web3 Projesinde Polygon ile Hareket Edecek

353 milyar dolar piyasa değerine sahip küresel ödeme devi Mastercard, oluşturduğu Web3 projesi için Polygon (MATIC) ile hareket edecek.

Mastercard’ın oluşturduğu program, müzisyenlerin Web3 ortamında markalarını kurmasına ve kariyerlerini yönetmelerine olanak tanıyacak. Ayrıca ödeme devi, müzik sektöründe Web3 teknolojisinin sunabileceği imkanlar konusunda iyimser yaklaşım sergiliyor.

Polygon tabanlı olacak olan Mastercard Artist Accelerator, türünün ilk örneği olarak tarihe geçti. Program, sanatçılara NFT basma, sanal dünyayı aktif kullanma, Web3 deneyimlerinden yararlanma gibi imkanlar sunacak.

Şirket program için beş müzisyen belirleyecek. Seçilmeyenler için de Mastercard Music Pass isimli bir NFT koleksiyonu oluşturacak. Program, yılın ilerleyen zamanlarında canlı yayınlanan bir sanatçı sergisiyle sona erecek.

Polygon Studios CEO’su Ryan Watt, “Web3, bir hayran kitlesi oluşturabilen, geçimini sağlayabilen ve kendini ifade etmek ve kendi şartlarında bağlantı kurmak için yeni ortamlar sunabilen yeni bir sanatçı türünü güçlendirme potansiyeline sahip.”dedi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x