Yükleniyor...

Michael Saylor, Sam Bankman-Fried’ı Suçladı

Michael Saylor, Sam Bankman-Fried'ın dolandırıcılık suçu işlediğini iddia etti.

michael saylor 3

Michael Saylor, Sam Bankman-Fried’ın dolandırıcılık suçu işlediğini iddia etti.

MicroStrategy kurucusu Saylor, SBF’nin bankacılık ve menkul kıymet dolandırıcılığı da dahil olmak üzere çeşitli suçlar işlediğini söyledi..

Michael Saylor, Dolandırıcılıkla Suçladı

MicroStrategy yöneticisi, SBF’nin hem FTT ile menkul kıymet dolandırıcılığı yaptığı söyledi hem de müşterilerin varlıklarını teminat olarak kullanmakla suçladı.

Patrick Bet David ile yaptığı bir röportajda konuşan Saylor şunları söyledi:

“Sam ve kripto dünyasındaki insanların çoğu, kayıt dışı menkul kıymetleri pump’lamaktan ve teşvik etmekten her zaman suçluydu. Bu SEC başkanı ve çoğu politikacı için son derece açıktı”

SBF ve şirketi, kullanıcılara çeşitli avantajlar sunan FTT token’ını piyasaya sürmüştü. Bir zamanlar en büyük 25 kripto para arasında yer alan varlık, %93 oranında düşüş yaşadı ve ardından iflas etti.

Saylor’a göre SBF’nin teminat olarak FTT token’larını kullanması son derece şeytaniydi.

“Kayıtsız bir menkul kıymet ile 10 milyar dolar kazandı ve ardından mevduat sahiplerinden gizlice 10 milyar dolar borç aldı. Kumar oynadı, trade yaptı, harcadı ve kaybetti”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner