Yükleniyor...

Microsoft, Metaverse’ten Uzaklaşıyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft, sanal gerçeklikle ilgili faaliyetlerini durduruyor.

Microsoft Metaverseten Uzaklasiyor

ABD merkezli teknoloji şirketi Microsoft, sanal gerçeklikle ilgili faaliyetlerini durduruyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Metaverse, kullanıcıların gerçek dünyanın dışında birbirleriyle bağlantı kurmasına olanak tanıyan sanal bir alandır. Sanal ortama hayat bulmak için blockchain teknolojisi, Sanal Gerçeklik (VR) ve Artırılmış Gerçeklik (AR) kullanıyor. Microsoft, işten çıkarmalara ilk olarak metaverse bağlantılı alt şirketinden başladı. Bu da şirketin bir süre metaverse ile arasının açılacağına işaret ediyor.

Microsoft, VR Ürünlerini Kullanımdan Kaldırıyor

Microsoft’un sanal gerçeklik ve karma gerçeklik ürünlerinin, ilgili tüm ekiplerin organizasyondan çıkarıldığı bildirildi.

Microsoft’ta toplam 10.000 çalışanı etkileyen işten çıkarma, metaverse şirketi AltSpaceVR’daki tüm ekibi kapsadı. AltSpaceVR, 2017 yılında bilgisayar şirketi tarafından açıklanmayan şartlar altında satın alınmıştı. Şirket tarafından yayınlanan bir blog yazısına göre Mart ayında tamamen kapanacak.

Microsoft CSO’su Henry Bzeih, geçtiğimiz günlerde metaverse’ün müşteri deneyimi için önemli bir yer tutacağını düşündüğünü söylemişti. Görünüşe göre Microsoft VR enerjisini, birçok VR ve AR teknolojisini kullanan iş birliği platformu olan Microsoft Mesh’e yönlendirecek.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x