Microsoft, yapay zekâda daha da güçleniyor • Coinkolik
Yükleniyor...

Microsoft, yapay zekâda daha da güçleniyor

Microsoft, geliştirmekte olduğu yapay zekâ için bir duyuru yayımladı.

microsoft 4

Microsoft, geliştirmekte olduğu yapay zekâ için bir duyuru yayımladı.

Microsoft, geliştirdiği yapay zekâ için son güncellemeleri yayımladı. Şirket, Meta’nın yeni dilini kullanmaya başladığını duyurdu. Meta’nın yeni dilini Azure kullanıcıları için yayımladı.

Microsoft, Azure müşterilerine Meta’nın yeni dil yapısını kullanıma açtı

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Microsoft, Meta’nın yeni dil yazılımı Llama 2’yi Azure müşterilerinin kullanımına sunduğunu Inspire konferansında duyurdu. Meta bir blog gönderisinde, Microsoft‘un Llama 2 yazılımı için tercih edilen iş ortağı olduğunu belirtti. Microsoft, Meta ile AI iş birliği konusunda heyecanlı olduklarını dile getirdi.

Microsofttan Blockchain Oyun Sirketine Yatirim

Bu anlaşma, Microsoft‘un OpenAI dışındaki bir şirketten gelen bir AI dil modeline ağırlık verdiğine işaret olarak yorumlandı. Microsoft, OpenAI’a yaptığı yatırımlarla yapay zeka konusunda büyük başarı elde etmiş ve chatbot teknolojisi gibi önemli ürünlerde iş birliği yapmıştı. Llama 2’nin daha fazla kullanıcı ve geliştiriciye sunulması, Meta’nın kendi geliştirdiği yapay zeka yazılımının potansiyel fayda sağlaması bekleniyor.

Llama 2, Azure bulut bilgi işlem hizmetinde kullanıma sunulan yeni bir büyük dil modelidir ve Hugging Face gibi popüler bir hizmet üzerinden de satışa sunulacaktır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x